Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

SVJ a družstva se opět nemohou scházet. Paralýzy se snaží využít podvodníci

Hypoindex.cz, 9. listopadu 2020 (14:23)

Lex Covid (ten první, přijatý na jaře za „první vlny“ koronaviru) umožnil právnickým osobám – a tedy i bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek rozhodovat na dálku. Také prodloužil funkční období statutárních orgánů do konce letošního roku. Za normálních okolností by hlasování na dálku – per rollam – bylo možné pouze, pokud to umožňovaly stanovy.

I nadále mohou bytové korporace rozhodovat per rollam. „Toto právo svědčí po dobu trvání nouzového stavu či mimořádných opatření, avšak v případě, že je zasedání orgánu znemožněno či podstatně znesnadněno, je toto právo možné uplatňovat do konce roku 2020, tj. do 31. 12. 2020, jak uvádí ustanovení § 18 Lex Covid,“ přibližuje vedoucí právník serveru svjprávník.cz Jan Eisenreich. „Dle našeho názoru tak SVJ mohla rozhodovat způsobem per rollam od jara po celý letošní rok,“ dodává Eisenreich.

Současný nelehký stav zneužívají i podvodníci. Ti se pomocí podvodných zápisů snaží docílit změny statutárních orgánů SVJ. Zfalšují listiny, podle kterých došlo k odvolání výboru a zvolení tzv. předsedy společenství vlastníků, kterým je společnost s ručením omezeným.


více čtěte na: www.hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!