Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Kam zmizely stovky bytů, které nikdo nechtěl?

hypoindex.cz, 5. září 2018 (19:05)

Byly časy, kdy bytů k prodeji bylo dost. Dokonce to tehdy developeři přehnali s výstavbou a v roce 2012 až 2013 byly stovky tzv. ležáků, tedy bytů, které tehdy nikdo nechtěl. Jenže situace se otočila a bytů je teď hlavně v Praze absolutní nedostatek. Navíc jejich cena je opravdu vysoká, a to nejen u prodávaných bytů, ale i u nájmů.

Za nárůst ležáků mohla v roce 2012 nereálná očekávání developerů od zvýšení DPH. Vidina očekávané nákupní horečky klientů totiž v roce 2011 vzbudila novou vlnu developerské aktivity. Kdo koupil nemovitost třeba před pěti lety, zaplatil zhruba polovinu toho, za co se stejné byty prodávají dnes.

„Takzvané ležáky představovaly v Praze stovky bytů. Před šesti lety byla na trh uváděna řada bytů v levných lokalitách. Mnohdy šlo o byty, které byly postavené buď ve špatné lokalitě (dostupnost, obslužnost) nebo nebyly ideální z hlediska vnitřní proporce,“ vysvětluje Tomáš Hejda ze sítě RE/MAX avšak dodává, že drtivá většina těchto bytů se prodala o pár let později, tedy v době, kdy se radikálně zvýšila poptávka a na trhu nebyl dostatečný počet alternativ.

Momentálně podle něj na byty prodávané pod cenou narazíme jen výjimečně. Ani při zvýšené poptávce nebyly totiž pro kupující zajímavé. „V současné době je “skladová zásoba” bytů prakticky nulová. Ležáky jako takové tedy de facto neexistují,“ dodává Hejda.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!