Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Stavební produkce stoupá. Bytů je ale stále málo

hypoindex.cz, 7. září 2018 (19:05)

České stavebnictví stále roste a zdá se, že jeho odraz ode dna jen tak neskončí. Stavební produkce podle Českého statistického úřadu v červenci meziročně vzrostla o 14,2 procenta. Vzestupu pomohlo jak inženýrské, tak i pozemní stavitelství.

„Ani horké počasí nezastavilo v červenci růst stavebnictví. Stavební produkce se zvýšila o téměř 16 procent. Rostla výstavba jak pozemních, tak inženýrských staveb, a to napříč celým spektrem podniků,“ řekla Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ.

V červenci podle ČSÚ rapidně vzrostl počet dokončených bytů. Meziroční nárůst činí 55,3 procenta. V přepočtu na byty se v sedmém měsíci letošního roku dokončilo 3 117 bytů. V rodinných domech jde dokonce o nárůst o 54,1 procenta a v bytových domech rostl počet dokončených bytů o 36,4 procenta.

Stavební úřady v červenci vydaly 6 746 stavebních povolení, což je sice meziročně o 2,2 procenta méně, ale podle ČSÚ meziroční pokles zčásti ovlivnila vysoká srovnávací základna z července minulého roku, kdy byly povoleny velké stavby dopravní infrastruktury.

„To že se českému stavebnictví daří a dařit bude, dokazuje i srpnový průzkum důvěry v českou ekonomiku. Podle něho rostla nejvíce důvěra právě v oblasti stavebnictví. K rostoucímu optimismu v tomto sektoru vede výrazný převis poptávky nad nabídkou v tomto sektoru. Ta se pak odráží i v cenách stavebních prací, které již několik měsíců v řadě rostou,“ uvedla Jana Steckerová z Komerční banky a dodala, že za celý letošní rok podle jejich prognózy stavebnictví vzroste o 11 procent.

Po letech, kdy se stavebnictví moc nedařilo, překvapuje tento segment znovunabytou silou a jeho výsledky jsou stále velmi dobré. “Přesto ani konjunktura v tomto odvětví zatím nedokáže překlenout nesoulad mezi nabídkou a poptávkou na trhu s byty, nebo dohnat skluz ve výstavbě infrastruktury, který se za poslední léta útlumu opět rozšířil,“ podotkl Petr Dufek, analytik ČSOB.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!