Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Co dělat s pozemky před začátkem výstavby?

Stavební fórum, 29. dubna 2021 (09:24)

Bolesti současného stavebního zákona, platného od roku 2006, jsou notoricky známé a mnohokrát diskutované. V rámci žebříčku, srovnávajícího více než 190 zemí světa, patří Česku nelichotivá 157. příčka. Průměrná délka stavebního řízení u větších developerských projektů přesahuje nyní pět let.

Výjimkou však nejsou ani svým rozsahem složitější projekty, které čekají na svou realizaci více než deset let. Platnost nového stavebního zákona je přitom stále hodně vzdálená. Ministryně Dostálová hovoří o květnu tohoto roku, účinnost zákona však má nabíhat postupně až do plné digitalizace do července 2023. Na to, že stavební řízení bude rychlejší (mluví se o jednom roce) a mnohem méně komplikované, si tedy budeme muset ještě počkat. Developeři se tak (zejména u velkých projektů nových urbanistických celků či komplikovanější výstavbě na územích bývalých brownfieldů) nadále musejí potýkat s tím, že za nemalé náklady koupí pozemky v územních plánech určené pro výstavbu, které však do samotné realizace plánovaného projektu budou dlouhou dobu ležet ladem. Co s nimi do té doby, aby byly k užitku? Po dobu vlekoucího se stavebního řízení je jednou z možností poskytnout tyto pozemky nebo chátrající nemovitosti, které na nich dosud stojí, k veřejně prospěšným aktivitám či službám. Praxe ukazuje, že se tak již v řadě případů děje.

Developerská společnost Geosan Development koupila na pražském Chodově v ulici Benkova pozemek, na němž stojí starší dům, který se již dlouho nevyužívá a postupně tak ještě více chátrá. Než developer získá povolení potřebná pro jeho odstranění, aby na pozemku mohl postavit dva menší moderní domy s byty, rozhodl se nabídnout nemovitost k bezplatnému využití veřejně prospěšným organizacím. Díky tomu bude dům po dobu dvou let užívat nezisková organizace Naděje, poskytující všestrannou pomoc lidem bez domova. „Pro lidi bez domova je standardní bydlení z různých důvodů těžko dosažitelné. Projekt tréninkového bydlení v Benkově ulici pomůže alespoň několika z nich vrátit se zpět do normálního života. Využívá zkušeností v oblasti sociálního bydlení, které jsou prověřené a velmi funkční například v Rakousku, Holandsku nebo Skotsku. Toho, že se firma Geosan Development rozhodla pro pomoc těm, kteří ztratili domov, si velmi ceníme,“ komentuje Daniel Svoboda z neziskovky Naděje pro Prahu.
více čtěte na: www.stavebni-forum.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!