Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Chytrý domov budoucnosti je dostupný už dnes

denik.cz, 12. září 2018 (19:05)

Představte si, přicházíte z práce domů, ve dveřích vás automaticky vítá vaše oblíbená hudba a do připraveného šálku dopadá poslední kapka čerstvé kávy. Ráno vás příjemný hlas budí do práce a hlásí venkovní teplotu, přičemž tu vnitřní si reguluje sám. Šetříte na energiích, přitom se pokaždé vracíte do bytu s ideální teplotou a s kvalitním vnitřním prostředím.

To nejsou scény z futuristického filmu, tak probíhá běžný den lidí, kteří užívají výhody tzv. smart home. Kompletu chytrých řešení, které lze ovládat pomocí multifunkční aplikace, a sledovat tak svou domácnost jednoduše odkudkoliv na světě.

Co je smart home

Cílem chytrého bydlení je domácnost, která vám poskytne vysoký komfort, bezpečí a především úspory na energiích a zdravé vnitřní ovzduší. Díky systému máte neustálý přehled o chodu a stavu domácnosti, která si sama upravuje teplotu a cirkulaci vzduchu, stínění, svícení, žaluzie a řídí veškerou audiovizuální techniku, od televize po rádio. Smart produkty se dokáží rychle učit a přizpůsobovat se vašemu chování. Domácí automatizace přitom nenaruší vzhled vašeho domova, veškerá technologie se skrývá v pozadí.

Ušetřete až o čtvrtinu

Na systému smart home zájemce nejvíce přitahuje možnost významného ušetření na provozních nákladech bytu, s čímž se pojí budoucí návratnost investice. To potvrzují i zástupci společností, které systém chytré domácnosti nabízí svým klientům. „Systém smart home efektivně reguluje teplotu v jednotlivých místnostech a chytře využívá teplo ze slunečního světla. Dále automaticky vypíná topení při otevřených oknech, stejně jako když není nikdo doma. Tím vším přináší úspory za vytápění, klimatizaci, osvětlení a provoz spotřebičů zhruba o 20 až 25 %,“ vysvětluje Lukáš Maděra ze Skanska Reality.

Chytrá domácnost = bezpečná domácnost

Poptávka po bezpečnosti představuje druhý neméně důležitý atribut chytrého bydlení. Systémy chytré domácnosti stále rozšiřují zabezpečovací funkce, zaměřují se na prevenci vzniku nebezpečných situací nebo škod. Aplikace tak poskytuje například ochranu před zaplavením, požárem či vykradením bytu.

Jediným tlačítkem lze snadno při odchodu zhasnout v celém objektu, stáhnout žaluzie, vypnout vybrané zásuvky a zapnout alarm. V případě delší nepřítomnosti lze simulovat váš pobyt v bytě rozsvěcováním světel. Kontrolovat stav alarmu, kamerový systém, požární čidla a další můžete z mobilního telefonu či počítače kdykoliv a odkudkoliv.

Bez problému pořídíte i v ČRBez problému pořídíte i v ČR

Na vzrůstající poptávku po chytrém bydlení reaguje již několik developerských a realitních společností v Česku. „Důraz na zdravé vnitřní prostředí v našich domovech se stává jednoznačným trendem chytrého bydlení,“ říká Jan Průcha z Insight Home, přední společnosti v oblasti domácí automatizace, a dodává: „Díky správnému propojení systému topení, chlazení, vzduchotechniky a stínění ve vazbě na chování členů domácnosti dochází k optimálnímu nastavení kvality ovzduší, které přispívá ke zdravému životnímu stylu.“

Ve spolupráci s Insight Home zřídila již zmiňovaná Skanska vzorový chytrý byt, kde se mohou budoucí zájemci přesvědčit o výhodách aplikace a na vlastní kůži se seznámit s tím nejlepším, co současné chytré bydlení nabízí. Ten bude k vidění od října 2018 v první etapě projektu Port Karolína v pulsujícím pražském Karlíně. Technologiemi vybavený byt představí návštěvníkům celou řadu tzv. smart řešení od ovládání venkovních žaluzií po vypínání světel jedním kliknutím. To vše pomocí tabletu, který každý klient obdrží k vlastní variantě smart řešení svého nového domova.

Zdroj článku a fotografie: denik.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!