Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Praha – rekordman drahého bydlení

Stavební fórum, 9. června 2021 (15:32)

Realitní poradenská společnost JLL zveřejnila srovnání trhů s bydlením v hlavních městech zemí Visegrádské čtyřky. Z analýzy situace v roce 2020 jednoznačně vychází závěr, že nejhůře dostupné bydlení ve střední Evropě je v hlavním městě České republiky.

V Praze se loni v tomto regionálním porovnání postavilo nejméně bytů, jejichž cena byla současně nejvyšší. Nejlépe na tom jsou obyvatelé Varšavy a Budapešti. V loňském roce se v Praze dokončilo 5 280 bytů, zatímco ve Varšavě to bylo téměř čtyřikrát více, tedy 22 570 bytů, v Budapešti se na trh dostalo 6 340 nových bytů a v Bratislavě 5 770 jednotek. V poměru na počet obyvatel se trh s bydlením nejvíce rozvíjel v hlavním městě Polska, které také mělo ke konci roku 2020 společně s Budapeští nejvyšší počet obyvatel – přibližně 1,75 milionu.

Klíčovým ukazatelem situace na trhu bydlení je průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu. Právě ta se v české metropoli pohybuje výrazně nad ostatními městy. Průměrná cena nových bytů v hlavním městě České republiky, podle dat společnosti JLL, dosáhla na konci loňského roku 107 000 korun za metr čtvereční, což je dvakrát více než v Budapešti, kde činila 56 200 korun za metr čtvereční, a více než jeden a půl násobek ceny ve Varšavě, kde se platí v průměru 64 400 korun za metr bytové plochy. V těchto souvislostech nicméně studie JLL zmiňuje poměrně významnou okolnost – prodejní standard bytů ve Varšavě odpovídá typu „shell and core“, takže v tomto případě je třeba k uvedené ceně připočítat přibližně 16 % jako náklady na dokončovací práce, což ji navýší na 74 700 korun. Ceny nového bydlení v Bratislavě se blíží cenám v Praze, protože ve slovenské metropoli kupující na konci minulého roku platili za metr čtvereční bytové plochy 91 000 korun.
více čtěte na: www.stavebni-forum.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!