Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Zchladí přísnější pravidla hypoték realitní trh?

hypoindex.cz, 12. září 2018 (19:05)

Byty pokračují ve zdražování a hypoteční sazby se stále drží nízko. Poptávka po hypotékách v posledních týdnech před zavedením dalších hypotečních pravidel sílí. Česká národní banka (ČNB) chce novou regulací zchladit realitní trh. Jak se omezení promítne do hypotečních sazeb a cen nemovitostí?

Od 1. října začnou platit přísnější pravidla pro poskytování hypoték. Banky budou kontrolovat, aby výše celkového dluhu klienta nepřekročila devítinásobek jeho ročního čistého příjmu a měsíční splátky úvěru nebyly vyšší než 45 procent jeho čistého měsíčního příjmu.

Hypoteční sazby vzrostou na tři procenta

Hypoteční banky v rámci konkurenčního boje ještě před zavedením tvrdší regulace lákaly v letních měsících zájemce o hypotéku na slevy z úrokových sazeb hypoték. Léto však pomalu končí, banky se připravují na přísnější pravidla a jejich zdroje se prodražují.

„Se spuštěním nových omezení lze očekávat návrat většiny bank ke standardní úrokové politice navázané aspoň volně na vývoj sazeb na finančním trhu. Do konce roku tak lze čekat nárůst hypotečních úrokových sazeb o nějakých 0,4 procentního bodu,“ uvedl analytik České spořitelny Michal Skořepa.

Průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindexu v červenci stagnovala na úrovni 2,5 procenta. Průměrná hypoteční sazba by se tak na konci roku mohla pohybovat u hranice tří procent.

Spíše než nová regulace ale ovlivní hypoteční sazby zvyšování základních úrokových sazeb ČNB. Potvrzuje to i generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec: „Nesystémové zásahy ČNB do hypotečního trhu nebudou mít na úrokové sazby hypoték takový vliv, jako postupné zvyšování základní úrokové sazby. Očekávám, že průměrná hypoteční sazba na konci roku vzroste na tři procenta.“

Vývoj inflace naplňuje prognózy ČNB, proto můžeme podle odborníků očekávat další zvýšení základních sazeb již na konci září. „Růst úrokových sazeb na zářijovém zasedání bankovní rady se zdá být téměř jistý,“ uvedl Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!