Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Hypotéka na sílu vám může rychle přerůst přes hlavu

hypoindex.cz, 25. dubna 2018 (19:05)

Zájem o hypotéky zatím příliš neutichá, a to i přes zrychlení tempa růstu úrokových sazeb a omezení hypoték ze strany ČNB. Bytů k prodeji však v nabídkách realitních kanceláří i developerů ubývá. A tak se často stává, že když zájemce objeví byt na prodej, žene se střemhlav do hypotéky, aniž by si uvědomil všechna rizika.

Česká národní banka (ČNB) začala před rokem omezovat poskytování hypoték. Bankám sice chvíli trvalo, než se doporučením centrální banky přizpůsobily, ale podle nedávno zveřejněného šetření ČNB od ledna letošního roku přitvrdily.

Kromě úvěrových standardů při poskytování hypoték zpřísnily banky také celkové podmínky při schvalování úvěrů na bydlení, v jejich struktuře pak především požadavky na poměr úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti (LTV) a splatnost úvěrů. Některé banky také zpřísnily požadavky na poměry DTI (poměr dluhu k ročním příjmům) a DSTI (roční výše splátek úvěrů k ročnímu příjmu).

Bez hotovosti na hypotéku zapomeňte

Stoprocentním hypotékám již dávno odzvonilo a jen malá část zájemců dosáhne na hypotéky od 80 do 90 procent LTV. Zbylí zájemci tak musí shánět dodatečných 20 procent finančních prostředků jinde. U nejčastěji poskytovaných úvěrů ve výši dvou milionů korun potřebuje zájemce o hypotéku hotovost ve výši zhruba půl milionu korun.

Ne každému se ale daří dodatečné finanční prostředky ušetřit. Problémy mají především mladé rodiny (59 procent). Nejčastěji tak řeší klienti nedostatek hotovosti na hypotéku překlenovacím úvěrem (66 procent), 22 procent lidí si půjčuje od rodiny či přátel a osm procent využívá nebankovní půjčku. Dalším způsobem, jak vyplnit nedostatek vlastních financí, je i zástava druhé nemovitosti.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!