Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Stavební spoření slaví 25 let. Od svého vzniku stavební spořitelny uzavřely 16,3 milionu smluv

hypoindex.cz, 5. dubna 2018 (19:05)

Stavební spoření v České republice vzniklo v roce 1993. Za dobu existence klienti tuzemských stavebních spořitelen uzavřeli zhruba 16,3 milionu smluv a získali 2,4 milionu úvěrů v celkovém objemu přibližně 850 miliard korun. Uvedla to Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS).

Stavební spoření bude mít v České republice významné výročí. Přesně před 25 lety, 1. dubna, nabyl účinnosti zákon o stavebním spoření.

„Úvěry nabízené stavebními spořitelnami byly od začátku úročeny podstatně výhodnějšími sazbami, než které nabízely jiné finanční instituce,“ řekl Jan Jeníček, předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

Rozjezd stavebního spoření nebyl špatný. Ke konci roku 1993 evidovaly české stavební spořitelny 220 tisíc smluv o stavebním spoření. O dva roky později to byl již jeden milion smluv. Za dalších devět let už bylo uzavřeno deset milionů smluv o stavební spoření. První úvěry si lidé sjednali v roce 1995. O 10 let později už jich bylo přes milión a roku 2012 milióny dva.

Žadatelé potřebují k hypotéce minimálně pětinu vlastních zdrojů. Loni totiž začala ČNB bankám doporučovat, aby nepůjčovaly na celou hodnotu nemovitosti, ale maximálně na 90 % její zástavní hodnoty. A navíc jen 15 % úvěrů, které banky poskytnou, smí být v tom nejvyšším pásmu, tedy na 80 až 90 % hodnoty nemovitosti. Podle ratingové agentury Moody’s se ale banky doporučením neřídí.„Pozdější začátek úvěrování není náhodný – stavební spořitelny půjčují pouze reálné peníze. Musely tedy nejprve získat vklady od klientů, kteří spořili, až poté je mohly začít půjčovat,“ uvedl tajemník AČSS Jiří Šedivý.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!