Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Nová bytová výstavba v ČR má letos stoupnout na 165 miliard Kč 

Skypaper.cz, 28. září 2021 (09:00)

Celková hodnota nově dostavěných bytů v České republice by se podle dat Euroconstructu v letošním roce měla pohybovat kolem 165 miliard korun, to je o 1,5 % více než loni. V roce 2020 však trh propadl zhruba o 9 %, objem bytové výstavby před krizí přesáhl 180 miliard korun.

Pokračující nedostatek pracovníků a problémy s dodávkami některých dovážených stavebnin jsou největšími brzdami bytové výstavby, úroveň roku 2019 zřejmě překoná až v roce 2024.

„Počítáme s tím, že v následujících dvou letech se růst bytové výstavby bude pohybovat mezi 3 a 5 procenty ročně, což by znamenalo, že ani rok 2023 těsně nedosáhne úrovně předkrizového roku 2019,“ říká generální ředitel výrobce stavebnin Xella pro ČR a Slovensko Peter Markovič.

Oživení v západní Evropě přitom bude rychlejší. Zatímco loni celkově nová bytová výstavba v Evropě spadla o 7 %, letos už Euroconstruct počítá se 6% růstem a na předcovidové úrovně by se západoevropský trh měl vrátit už v příštím roce. Největším tahounem letošního oživení bude trh v Británii, který také ale loni nejvíce propadl.

V roce 2019 byla v ČR zahájena výstavba zhruba 39 tisíc rodinných domů a bytů, loni to bylo jen 35 tisíc a obdobná úrovni se čeká i letos. V roce 2023 se očekává zahájení výstavby 38 tisíc bytů a domů. Objem rekonstrukcí loni vzrostl o 3 % a kolem současných 70 miliard Kč ročně se bude pohybovat i v nejbližších letech.

Novým faktorem brzdícím bytovou výstavbu jsou rychle rostoucí ceny většiny surovin. Polystyren a jiné zateplovací prvky zdražily v posledních měsících i dvojnásobně. Dřevo či některé kovové stavební prvky zvýšily ceny o desítky procent. „Rodinný dům může toto prodražit až o stovky tisíc korun,“ líčí Markovič.

Větší význam tak bude hrát volba stavebního materiálu, například ceny pórobetonu se letos ve srovnání s jinými materiály téměř nezměnily. „Za nárůstem cen stavebních materiálů jsou především logistické dodávky zboží z Číny a rostoucí celosvětová poptávka. My máme v ČR tři výrobní závody, tento růst cen nás tedy nezasáhl a zdražovat nemusíme,“ tvrdí Markovič.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!