Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Zájem o realitní investice roste

Stavebni-forum.cz, 5. října 2021 (09:00)

Třetina obyvatel České republiky, potenciálních investorů, které by ještě před koronakrizí ani nenapadlo investovat do nemovitostí, svůj postoj nyní přehodnocuje. Z nejnovějšího průzkumu společnosti EMA data vyplynulo, že začít do realit investovat, nebo takové své investice navýšit, chce nyní 66 % Čechů.

Nemovitost na investici aktuálně vlastní 6 % české populace. „Češi platí za velmi rezervované vůči investicím, převážná většina nechává své prostředky ležet na účtu, v lepším případě na spořicím. Alespoň doposud platili. Stávají se z nich totiž investoři do nemovitostí,“ vysvětluje Martin Viktora ze společnosti EMA data. Podle něj zájem o investice do nemovitostí roste, aktuálně do nich chce začít investovat, nebo stávající investice navýšit dvě třetiny obyvatel ČR. „Vliv na to mají přitom čtyři faktory – stále ještě poměrně nízké úrokové sazby hypoték, stále ještě zachovalé úspory z lockdownů a nedostatečná nabídka spolu s trvale rostoucími cenami. To vše vyvolává v Češích až nákupní horečku s mottem ‚buď teď, nebo nikdy‘,“ dodává Martin Viktora.

Investice nastartovala pandemie

Na zájmu o reality se podepsala především pandemie. Více než třetina dotázaných v anketě (36 %) připustila, že koronakrize jejich ochotu investovat do nemovitostí ovlivnila. Větší zájem přitom projevují muži než ženy, navyšovat realitní investice chce 36 % mužů oproti 29 % žen. Co do věku je chuť pustit se do investování zjevná především u věkové kategorie 41 – 55 let (42 %) a u mladých lidí do 26 let (40 %). S rostoucím věkem zájem postupně klesá. Nemovitost se podle odborníků u nás kupují především pro rodinu, a to nejen k vlastnímu užívání, respektive bydlení, ale právě i jako investici. Mladé generace ji chtějí později mít pro vlastní bydlení, ve středním věku pak myslí na zabezpečení potomků.

Fondy nelákají

A jak Češi kupují nemovitosti? Podle průzkumu EMA data 81 % respondentů považuje za nejlepší způsob realitní investice přímý nákup. Realitní fond preferuje 11 % investorů a 8 % z nich dává přednost nákupu akcií developerských společností. Preference přímého nákupu nemovitosti znatelně stoupá s rostoucím věkem, starší ročníky se naopak méně často přiklání k nákupu akcií developerských společností.

Průzkum společnosti EMA data proběhl on-line a zúčastnilo se ho 1 044 respondentů ve věku 21-61 let v reprezentativním zastoupení podle pohlaví, věku, regionu a ekonomické aktivity.  Sběr dat probíhal v období 12.-18. 5. 2021.

foto:Shutterstock
více čtěte na: www.stavebni-formu.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!