Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Stavebnictví má letos růst o 1,5 %, v roce 2022 o 1,4 %

Skypaper.cz, 2. listopadu 2021 (08:00)

Stavební společnosti v letošním roce očekávají růst trhu o 1,5 %, v roce 2022 o 1,4 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2021 CEEC Research.

Vyšší růst očekávají menší stavební společnosti s tržbami do 100 milionů korun ročně, a to o 2,1 %, v roce 2022 o 1,8 %. Velké stavební společnosti předpokládají růst o 1,2 % v tomto roce a o 1,1 % v roce 2022. Větší růst trhu očekávají společnosti věnující se inženýrské výstavbě, v letošním roce o 2 % a 0,7 % v roce 2022. Firmy zabývající se pozemním stavitelství očekávají letos růst o 1,1 % a v roce 2022 o 1,7 %. Kapacity jsou vytíženy z 95 %, ve 4. kvartálu očekávají stavební společnosti vytížení 94 %.

V letošním roce očekávají stavební společnosti růst tržeb o 2,4 %, v roce příštím o 1,8 %. Inženýrské stavitelství letos čeká vyšší růst tržeb, a to o 2,5 %. S růstem počítají tyto společnosti i v roce 2022, a to o 0,2 %. Pozemní stavitelství letos počítá s růstem tržeb o 2,2 %, v roce následujícím už o 2,8 %. Větší růst tržeb očekávají velké stavební společnosti s tržbami nad 100 milionů Kč ročně, a to o 2,5 % v tomto roce a 2,1 % v roce 2022. Malé stavební společnosti počítají s růstem o 2 resp. 1,2 %.

V současné chvíli mají stavební společnosti nasmlouvané zakázky na v průměru 10 měsíců dopředu. Pro 41 % dotázaných se jedná o stejně dlouhou dobu jako před rokem. Pro více než třetinu představuje tato doba nárůst a pro 24 % pokles. „Díky nasmlouvaným kontraktům doběhne letošní rok dle plánů, tedy růst obratu, pokles v maržích a EBT s růstem nákladů jak na materiál, tak vícenáklady řešící nedostatek materiálů i kapacity realizace,“ doplňuje jednatel Tyros Loading Systems Ivo Luňák.

více čtěte na: www.skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!