Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Praha by místo 22 stavebních úřadů měla mít jeden, zaznělo v debatě kandidátů na primátora. Město by se mohlo zaručit i za hypotéky

ihned.cz, 24. září 2018 (02:01)

Nejpozději do 15 let se počet obyvatel Prahy zvýší podle odhadů zhruba o 150 tisíc. V hlavním městě by tak úměrně mělo přibýt asi 100 tisíc bytů. Jenže výstavba vázne a místo potřebných 6000 bytů ročně získají developeři každý rok povolení v průměru jen pro 3500 bytů. O tom, jak tuto situaci řešit, diskutovali kandidáti na pražského primátora s developery během diskuse Urban Leaders Club, kterou v září uspořádalo vydavatelství Economia.

"V roce 2016 se počet zahájených bytů propadl na 2700, což je historicky nejnižší hodnota od roku 2000. Podobné je to i se stavebními povoleními, jejichž množství se v roce 2017 dostalo na nejnižší úroveň od přelomu století. Získalo je jen 4800 staveb, z toho asi 2500 bytů," uvedl Petr Hána, který pracuje jako seniorní manažer v oddělení nemovitostí a stavebnictví ve společnosti Deloitte.

Jedním z důvodů je, že získat potřebná povolení na bytový dům trvá i více než 10 let. Podle údajů Světové banky je Česko v délce povolovacího procesu na 127. místě na světě. "V Praze je zamrzlých 900 projektů, což představuje 40 tisíc bytů. Ty projekty jsou připravené, ale nic se s nimi neděje," upozornil během diskuse kandidát na pražského primátora za ODS Bohuslav Svoboda.

Odborníci se shodují, že v Praze proces brzdí nedostatečná spolupráce mezi magistrátem a městskými částmi. Zatímco do roku 2003 existoval v metropoli jeden stavební úřad, dnes jich je 22 pro každou městskou část. Ty také platí jejich fungování, i když podle zákona tyto úřady spadají pod stát.

"Způsobuje to neuvěřitelný problém. Starostové vidí jen své dílčí zájmy a neřeší, co je výhodné pro celou Prahu," podotkl Jiří Řezák, architekt z ateliéru Qarta architektura, který akci moderoval.

Stejný názor zastává i Marcel Soural, předseda představenstva developerské firmy Trigema, který se debaty účastnil jako divák. "Současný stav vede k systémové podjatosti. Obávám se, že rozhodování úředníků o povolení stavby tak není nezávislé a podléhá vlivu místních politiků," řekl Soural.

Zdroj článku a fotografie: ihned.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!