Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Nový parkovací dům na Černém Mostě pro 900 aut stál půl miliardy

Skypaper.cz, 28. prosince 2021 (08:00)

Nové parkoviště P+R bylo otevřeno v Praze na Černém Mostě a pojme až 886 vozidel včetně aut na plyn, elektromobilů nebo speciálních vozů pro handicapované. Kromě toho jsou pro veřejnost umístěny i nabíječky pro elektromobily a stání pro cyklisty. Náklady na stavbu poblíž metra byly přibližně 500 milionů korun, celková dotace z EU činila 291 milionů korun.

Parkovací dům byl vybudován v lokalitě povrchového parkoviště P+R u Chlumecké ulice a nahradil dřívější prostor pro stání, avšak nyní má trojnásobnou kapacitu. „Jde o další klíčový projekt, který vznikl i díky penězům vyjednaným ze zdrojů Evropské unie. Těším se na další podobné kroky, které zvýší komfort pražských řidičů, jako je například P+R v Petržílkově ulici,“ říká primátor Zdeněk Hřib.

Z celkového počtu je 89 míst určeno pro auta na plyn, dalších 22 pro handicapované a 18 míst pro rodiče s dětmi s širším prostorem pro stání. Osm míst bude sloužit pro nabíjení elektromobilů a na parkovišti je i 28 míst pro motocykly. Zároveň budou moci v uzamykatelné části odložit kolo i cyklisté, celková kapacita je pro ně 38 míst.

„Jedná o jednu z největších investic Prahy do P+R. V Praze 14 jsme nedávno otevřeli 101 stání v ulici Chlumecká, 430 podél Ocelkovy a tohle je další krok, jak odlehčit nejen místním, ale celé Praze. Postupně pracujeme na projektech záchytných parkovišť a neskončíme, dokud nebude dostatek možností zaparkovat a pohodlně přestoupit na MHD na všech okrajích Prahy. Za týden začínáme stavět parkovací dům v Nových Butovicích,“ dodává náměstek primátora Adam Scheinherr.

Objekt P+R parkoviště je postaven z monolitického železobetonového skeletu a má čtyři patra a výtahy. Zastavěna plocha činí 7457 m2 a fasáda je tvořena mj. ze zavěšených vegetačních „žlabů“. „Jsme na okraji Prahy a nemáme zavedené zóny placeného stání, což má důsledky – lidé dojíždějící do města za prací či nákupy zabírají místa rezidentům. Věřím, že tento problém nový parkovací dům alespoň částečně vyřeší,“ míní místostarosta Prahy 14 Petr Hukal.

Řidiči zaplatí parkovné vozidel i motocyklů 50 Kč na den, případně 100 Kč za noc, přičemž provozní doba je od 04:00 do 01:00 hodin, umístění kol není zpoplatněno. Při nabití elektromobilu u výjezdu zaplatí částku podle aktuálního ceníku. Na místě mohou lidé platit hotově, kartou či aplikací MPLA.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!