Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Na pražské Florenci vyroste nová čtvrť, autobusové nádraží zůstane

Skypaper.cz, 4. ledna 2022 (08:00)

Vítězem mezinárodní urbanistické soutěže na novou podobu pražské Florence se stal tým architektonických studií Unit architekti, A69 – architekti a Marko&Placemakers.

Návrh zanedbaného území kombinuje dopravní infrastrukturu s nově navrhovanými ulicemi, náměstími a obytnými domy. Mezinárodní porota rozhodla také na základě názoru veřejnosti, která se k finálním návrhům mohla vyjádřit. Následným krokem bude rozpracování návrhů do urbanistické studie.

Vítězný tým představil čtvrť, kterou budou tvořit tradiční ulice vymezené fasádami domů s obchody a restauracemi v přízemí. Návrh propojuje okolní čtvrti a „zaceluje“ rány, které na Florenci zanechaly hlavně dopravní stavby. Před magistrálu do ulice Na Florenci tým umístil multifunkční stavbu inspirovanou prvorepublikovými paláci, kde by místo měla najít i kultura. Trojúhelník, který vytvářejí dvě ramena Negrelliho viaduktu u Křižíkovy ulice, vybízí k přeměně na městskou tržnici, stánky a krámky mohou obsadit i oblouky pod mostem. „Vítězný návrh uvažuje o řešení magistrály v prostoru Těšnova, které dává příležitost pro vytvoření nového městského parku,“ říká 1. náměstek primátora Petr Hlaváček.

Florenc nepřijde ani o je autobusové nádraží, v budoucnu projde modernizací a integrací do struktury města. Na dalším dopracování vize budoucnosti autobusového nádraží bude vítězný tým spolupracovat s provozovatelem autobusového nádraží ČSAD Praha Holding.

Porota soutěže s 57 účastníky byla složená ze špiček světové architektury, jako jsou Winy Maas, zakladatel kanceláře MVRDV, či slavný nizozemský urbanista Kees Christiaanse, jehož kancelář KCAP se podílela na čtvrti HafenCity v Hamburku.


foto: Shutterstock
více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!