Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Stavebnictví v listopadu stouplo o 2 %, povolené stavby o 40 %

Skypaper.cz, 25. ledna 2022 (08:00)

Stavební produkce v listopadu reálně meziročně vzrostla o 2 %., meziměsíčně stagnovala. V pozemním stavitelství se meziročně zvýšila o 5,1 % (+3,4 procentního bodu), inženýrského stavitelství klesla o 4 % (-1,4 p. b.). „Inženýrské stavby klesly, ale srovnávací základna byla podstatně výš než u pozemních,“ říká ředitel odboru statistiky ČSÚ Radek Matějka. "Za celý rok 2021 čekáme růst stavebnictví jen lehce nad nulou, v roce 2022 stavebnictví poroste zhruba o 3 %," míní analytik Next Finance Jiří Cihlář.

Úřady v listopadu 2021 vydaly 7442 stavebních povolení, meziročně o 2,5 % více. Orientační hodnota těchto staveb dosáhla 52,1 miliardy Kč a vzrostla o 41,1 %. Průměrný počet zaměstnanců se snížil o 0,6 %, průměrná hrubá měsíční nominální mzda vzrostla o 7,8 %.

"České stavebnictví bude i v letošním roce pokračovat v pozvolném oživení. Stavební firmy budou mít dostatek zakázek, objem výstavby bude ale jen velmi mírně vyšší než v loňském roce. Bytová výstavba stále zůstane pod úrovní roku 2019, tedy posledního roku neovlivněného pandemií. Stavební firmy i zákazníci se i v letošním roce budou muset vypořádat s rostoucími cenami surovin, nedostatkem pracovníků a možnými logistickými výpadky," líčí generální ředitel Xelly Peter Markovič.

Počet zahájených bytů meziročně vzrostl o 14,7 % a dosáhl 3202. V rodinných domech se zvedl o 16,1 %, v bytových domech o 10,1 %. Počet dokončených bytů klesl o 10,7 % a činil 3342. V rodinných domech klesl o 5,7 %, v bytových domech o 35,5 %. „U bytových domů je pokles ovlivněn vysokou srovnávací základnou, dokončování rodinných domů se po nadějném říjnu vrátilo do červených čísel. Důvodem by mohl být nedostatek stavebních kapacit a růst cen stavebních materiálů,“ míní vedoucí oddělení statistiky stavebnictví ČSÚ Petra Cuřínová.

"První místo patří Středočeskému kraji, kde ČSÚ eviduje od začátku loňského roku do konce listopadu 5193 dokončených bytů, když v listopadu vzrostly o 471 bytů. Čtyři z pěti dokončených bytů ve středních Čechách připadají na rodinné domy. Praha je s odstupem a 4294 byty druhá, díky listopadovému přírůstku 643 bytů ztrátu mírně snížila. Třetí místo s 3482 dokončenými byty patří Jihomoravskému kraji. Méně než tisíc bytů se loni do konce listopadu dokončilo v Karlovarském (493 bytů), Libereckém (676 bytů) a Ústeckém kraji (944 bytů)," poznamenává šéf Ekospolu Evžen Korec.

Stavební produkce podle údajů Eurostatu v říjnu 2021 v EU27 meziročně vzrostla o 4,2 %. Pozemní stavitelství se zvýšilo o 4,6 % a inženýrské stavitelství o 3,3 %.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!