Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Zdražování nemovitostí zrychlilo, ceny domů i bytů stoupaly o pětinu

Skypaper.cz, 1. února 2022 (08:00)

Růst cen nemovitostí v Česku zrychluje, podle Indexu cen nemovitostí vydávaného Českým statistickým úřadem zdražily v loňském 3. čtvrtletí meziročně o 22 %. Jde o nejvyšší nárůst v celé historii indexu od roku 2009. Růst se týká jak nových nemovitostí, které přidaly na ceně 22,2 %, tak i starších (+ 21,1 %).

„Růst cen nemovitostí pohání několik faktorů, nejzásadnějším, který přetrvává už léta, je extrémní převis poptávky nad nabídkou. Developerské společnosti kvůli složitému a zdlouhavému procesu povolování nových staveb nestíhají pružně reagovat na zájem kupujících. Například v Praze trvá získat všechna povolení ke stavbě středně velkého bytového projektu pět a více let, nejsou výjimkou ani řízení táhnoucí se více než celé desetiletí,“ komentuje šéf Ekospolu Evžen Korec.

Problém podle něj představuje také zastaralý a vyčerpaný územní plán hlavního města, který se sice aktualizuje podle potřeby, ale neustálá nutnost jeho změny před každým větším rezidenčním projektem prodlužuje povolovací proces řádově o roky. Nedostatek nových bytů se promítá také do trhu se staršími nemovitostmi. Lidé v případě, když nenaleznou na trhu vhodný nový byt nebo dům, jsou nuceni „zalovit“ v tzv. sekundárním trhu. Vývoj cen kopíruje růst cen nových bytů.

„Zásadním impulsem pro akceleraci zájmu o nemovitosti, který dále žene vzhůru jejich cenu, byl i příchod koronavirové pandemie. Přes počáteční propad v době nejvyšší nejistoty na začátku restriktivních opatření přišel po necelých dvou měsících velký realitní boom. Lidé si uvědomili, že nemovitosti představují v krizi výhodnou investici,“ dodává Korec.

„Olej pod kotel“ cenového růstu přilila také inflace, která loni v listopadu dosáhla 6% hranice a přestože byla nejvýše za posledních 13 let, tak letos podle všech očekávání nejspíš ještě vzroste. Domácnosti, které mají dostatek vlastních úspor, se tak budou snažit najít způsob, jak je před inflací ochránit. Dá se tedy opět očekávat velký zájem o pořízení bytu či domu na investici, ať už s vidinou pronajímání či čekání na zhodnocení investice díky růstu cen nemovitostí.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!