Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Praha má nová pravidla pro developery, mají odblokovat výstavbu

Skypaper.cz, 22. února 2022 (08:00)

Pražští zastupitelé schválili nová pravidla pro developery, kteří při rozsáhlejší výstavbě budou muset městu za zhodnocení pozemků zajistit výstavbu školy, školky, veřejného prostoru a zeleně, nebo určitý podíl bydlení či finanční kompenzaci do dané lokality. „Nová pravidla pro developery přichází také s možností sníženého nájmu pro potřebné profese nebo předání bytů do městského fondu. Díky této metodice můžeme začít stavět tisíce nových bytů, které jsou v Praze potřeba a které by bez těchto dohod nemohly vzniknout, území jsou totiž zablokovaná starým, ale stále platným územním plánem,“ uvádí primátor Prahy Zdeněk Hřib.

"Pro developery je existence jasných a jednotných pravidel zásadní. V našem oboru plánujeme často i v horizontu 10 a více let, předvídatelnost je proto pro nás klíčová. Tato celopražská jednotná pravidla umožní přeskočit zdlouhavou fázi vyjednávání a rovnou podepsat dohodu s městskou částí. Jakékoli urychlení zdlouhavého povolovacího procesu je vítané a prospěje všem. Developer bude moci stavět, městská část získá příspěvek na infrastrukturu a kupující nový byt," komentuje generální ředitel Ekospolu Evžen Korec.

„Jde o jeden z nejdůležitějších nástrojů pro tvorbu města krátkých vzdáleností a vyvážených čtvrtí s kvalitním veřejným prostorem a dostatečnou občanskou vybaveností. Metodika vytváří jednotný, rovný a transparentní nástroj pro vyjednávání s developery, poskytuje jim čitelnost chování města a předvídatelnost a stabilitu pro jejich projekty a zároveň městským částem právní oporu i návod, jak správně postupovat,“ dodává náměstek primátora Petr Hlaváček.

Nová pravidla mají výrazně urychlit povolovací procesy pro výstavbu dosud zablokovanou brownfieldy. Také upravují proces jednání s developery, na jehož základě bude město a městské části uzavírat s investory smlouvy, které zajistí závazky developerů i podrobnost regulačních plánů v nových čtvrtích.

Metodika stanovuje částku 2300 Kč za m2 hrubé podlažní plochy při zhodnocení pozemku změnou územního plánu. „Částka je nejvyšší, aby byla akceptovatelná pro všechny strany. Zároveň je navrženo tak, aby ještě nezvýšilo cenu bytů, resp. v dlouhodobém horizontu pomohlo bytovou krizi řešit. Developerovi se náklady na realizaci projektu sníží, primárně díky součinnosti města a díky urychlení realizace projektu na brownfieldech o tři až pět let,“ upřesňuje Hlaváček. Při práci na Metodice byly zužitkovány zkušenosti s přípravou obdobných pravidel v Brně, Jihlavě, Liberci nebo Pardubicích.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!