Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Projektanti letos čekají růst trhu o 3,5 %, příští rok o 2,9 %

Skypaper.cz, 31. května 2022 (08:00)

Projektanti pro letošní rok očekávají růst trhu projektových prací o 3,5 %. Pro rok 2023 počítají projektové společnosti s dalším růstem trhu o 2,9 %. Vyplývá to ze Studie projektových společností H1/2022 CEEC Research.

„Ve veřejném sektoru očekávám mírný růst, vzhledem ke slibovaným rozpočtům největších investorských organizací ŘSD a Správy železnic na přípravu staveb. Zároveň však očekávám větší pokles v soukromém sektoru, kde se musí projevit očekávání ekonomické krize v souvislosti s válkou na Ukrajině,“ míní obchodní ředitel společnosti Valbek-EU Lukáš Hruboň.

Projektanti převážně pozemních staveb čekají v roce 2022 růst trhu o 3,8 % a v roce 2023 o 3,4 %. Projektanti inženýrských staveb predikují růst trhu o 3,1 % letos a o 2 % v roce následujícím. „V roce 2022 očekáváme spíše stagnaci nebo již mírný pokles na projekčním trhu pozemních a dopravních staveb. Pokles očekáváme především v segmentu přípravy oprav a údržby, v segmentu investic očekáváme spíše stagnaci,“ líčí předseda představenstva Prodin Leoš Jelínek.

V 1. pololetí 2022 jsou kapacity projektových společností vytíženy na 95 %. V následujícím půlroce očekávají projektové společnosti stejné vytížení svých kapacit, a to až na 95 %. V letošním roce očekávají růst tržeb až o 4,9 %, v roce 2023 až o 4,1 %. Vyšší růst čekají projektanti pozemních staveb, a sice o 5,1 % letos a o 5,2 % v roce 2023. Společnosti zabývající se především projekcí inženýrských staveb očekávají v letošním roce růst tržeb o 4,4 % a v roce následujícím o 2,1 %.

„Vzhledem k situaci na trhu je pravděpodobné, že ekonomický růst je ohrožen a míříme spíše do recese. Všude přítomná inflace a s ní spojené zpřísnění podmínek financování ze strany ČNB bude limitující pro řadu soukromých investorů. Výhledově to může zasáhnout i strukturu projektových prací s větším fokusem na bytovou a developerskou výstavbu. Projekty se chystají ale průběžně, i na několik let dopředu. Celkově v tomto roce předpokládám stabilitu poptávky po projektových pracích, a to jak v rezidentní, tak nerezidentní výstavbě. Převis poptávky po bydlení i s určitou odloženou setrvačností by měl zajistit dostatečnou vytíženost projekčních kanceláří,“ uvádí Peter Markovič, CEO společností Xella CZ a Slovensko.

Téměř polovina dotázaných neplánuje změnu marží u zakázek v letošním roce (47 %). Nárůst marží plánuje 29 % dotázaných společností, a naopak pokles ziskovosti má v plánu 24 % dotázaných společností. Projektové společnosti mají nasmlouvané zakázky na 9 měsíců dopředu. Ve srovnání se stejným obdobím loni je to pro 57 % společností stejně dlouhá doba. Pro 32% dotázaných se naopak jedná o nárůst této doby a pro 11 % projektových společností o pokles doby.


foto: Shutterstock
více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!