Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společnosti Flatzone - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Levné hypotéky končí, nové přísnější podmínky je mohou změnit v „luxusní zboží“

ceskatelevize.cz, 10. října 2018 (08:20)

Poslední týdny s sebou nesly zvýšený zájem o hypotéky až o třicet procent. Lidé se tak na poslední chvíli snažili získat výhodnější podmínky, protože s prvním říjnovým dnem začínají platit nové limity. A podle některých odhadů se tak hypotéka stane nedostupnou až pro každou pátou domácnost.

Přísnější podmínky pro poskytování hypoték už v červnu oznámila Česká národní banka. Jsou dvě. První z nich říká, že lidé už nebudou smět na splátku dluhu vynakládat nejvýše 45 procent svého měsíčního čistého příjmu. Kdo si tak bude chtít koupit nemovitost třeba za čtyři miliony, bude muset brát 32 tisíc čistého.

Tentýž vzorový žadatel bude muset mít navíc před žádostí o úvěr už naspořeno alespoň čtyři sta tisíc, protože to už od dubna loňského roku určuje doporučení, že by banky neměly poskytovat hypotéky nad 90 procent ukazatele LTV (poměr výše úvěru k výši zástavy).

Druhá podmínka spočívá v tom, že dluh žadatele nesmí překročit devítinásobek jeho ročního čistého příjmu. Kdo tak vydělává dvacet tisíc čistého, dosáhne maximálně na dva miliony a 160 tisíc korun. S třicetitisícovou čistou mzdou pak lidé dostanou hypotéku tři a čtvrt milionu.

„Nové podmínky po 1. říjnu znemožní získání hypotéky zhruba dvaceti procentům domácností, které na ni ještě do konce září dosáhly. Zasaženy budou zvláště mladé rodiny s dětmi. Hypotéka se po letech opět stane celkem luxusním zbožím,“ konstatuje hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.

Hypotéky budou dál zdražovat

Od letošního října je nutné počítat nejen se zmíněným zpřísněním podmínek, ale také s jejich rychlejším zdražováním. Jejich průměrná sazba se v srpnu dostala na úroveň 2,53 procenta. „Hypotéky tak zdražily na nejvyšší úroveň za poslední takřka čtyři roky, za celé období od září 2014,“ konstatuje Kovanda.

V posledním čtvrtletí letošního roku lze ale čekat jejich citelnější zdražení, až do blízkosti tříprocentní úrovně. „Takové zdražení se dotkne více než sta tisíc domácností, které si každý rok sjednávají hypotéku,“ konstatuje majitel jedné z největších českých developerských společností Ekospol Evžen Korec.

Česká národní banka totiž letos již celkem čtyřikrát zvýšila svoji základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí tržní úrokové sazby a v důsledku tedy také sazby právě hypoték – naposledy 26. září potřetí v řadě za sebou, a to na 1,5 procenta.

„Ještě před koncem roku na toto dramatické zdražování prostředků, jimiž kryjí své úvěry, budou muset jednotlivé banky reagovat,“ konstatuje Kovanda. A také podle ostatních ekonomů se nedá ještě jedno zvýšení sazeb do konce roku vyloučit.

Podle developerů tato opatření ovšem ceny nemovitostí dolů nijak výrazně nestlačí. „Bude to jeden z faktorů, který pravděpodobně zavede to, že cenová úroveň, která dneska je, se trošičku stabilizuje a už nebude docházet k takovému výraznému nárůstu, který jsme viděli v posledních dvou letech,“ konstatuje ředitel Asociace developerů České republiky Tomáš Kadeřábek.

Zdroj článku a fotografie: ceskatelevize.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!