Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Rezidenční development v médiích

Stavebni-forum.cz, 9. června 2022 (08:00)

Mediální hvězdou domácího rezidenčního developmentu pro rok 2021 je Central Group, a to hned dvojnásobnou. V mediální analýze, kterou zpracovala společnost Newton, se umístila na prvním místě v kategorii společností a současně její majitel Dušan Kunovský získal prvenství v žebříčku osobností.

Do zájmu médií o rezidenční development se propsalo mnoho faktorů, mezi nimi především velikost produkce a přítomnost na pražském bytovém trhu, vedle toho také mediální aktivita samotných společností. Přitom značnou publicitu firmy získávaly díky sdíleným statistikám o vývoji trhu, což platí jak pro trio Central Group, Skanska Reality a Trigema, tak pro společnost Trikaya, která média „zásobovala“ informacemi o bytovém trhu Brna. Šéfové zmíněných firem se z týchž důvodů prosadili jako medializované osobnosti oboru, když jim v tomto ohledu zdatně sekundoval Evžen Korec ze společnosti Ekospol – ten dění v oboru často komentuje autorskými materiály. Ekospol a jeho majitel také získávali mediální body díky svým širokým aktivitám na poli sponzoringu (táborská ZOO apod.).

Ve spojitosti s rezidenčním trhem a bytovou výstavbou byla tedy v roce 2021 nejčastěji medializována společnost Central Group (1 156 záznamů), která figurovala v 15 % všech příspěvků tohoto zaměření. Druhé místo obsadila Trigema (1 002) s podílem 13 %. Třetí nejvyšší počet zpráv zmínil Skansku Reality (698, tj. 9 %). První pětici developerů doplnily společnosti Ekospol (631, 8 %) a FINEP (595, 7,5 %). Poměrně velký zájem médií přitahovala také společnost Sekyra Group, což reflektovalo její velké developerské projekty, zejména Smíchov City, v druhé řadě pak Rohan City. JRD se v médiích zase profilovala svým ekologicky orientovanými aktivitami, když FINEP získával pozornost díky svým projektům nájemného bydlení.

Medializace rezidenčního developmentu – společnosti

Na úplný vrchol žebříčku medializace developerských osobností za rok 2021 sice vystoupal šéf Central Group Dušan Kunovský (391 příspěvků), nicméně o vedoucí pozici lze hovořit také u generálního ředitele Ekospolu Evžena Korce (382), jehož citovanost se lišila pouze v jednotkách příspěvků. A nad dalšími osobnostmi developmentu spolu s nimi dominoval i majitel firmy Trigema Marcel Soural (370). Další developeři už v porovnání s touto trojicí „docílili“ jen polovičních výsledků – Jan Řežáb z JRD má na kontě 181 příspěvků., představitelé společnosti Trikaya František Šudřich (Trikaya / Impera styl) (178) a Alex Veselý (173), majitel Skanska Reality Petr Michálek (166) a ředitel Sekyra Group Leoš Anderle (150).

Medializace rezidenčního developmentu – osobnosti

Osobnosti jsou sledovány pouze ve výslovném spojení s jejich developerskými společnostmi a v kontextu bytové výstavby a zpráv z rezidenčního trhu. Do žebříčku byli zahrnuti zástupci developerů s více než 25 záznamy.


více čtěte na: www.stavebni-forum.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!