Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Návštěvník nového Parku Botanica na Vidouli se stává svědkem přírodních živlů

nasregion.cz, 30. září 2018 (16:37)

Zástupci Prahy 5 převzali od společnosti Skanska Reality do své správy nově dokončený park Botanica, který nese název blízkého rezidenčního projektu. Součástí akce byla rovněž veřejná ukázka návrhu Urbanisticko krajinářské studie Vidoule od Studia Reaktor.

„Mám radost, že v naší městské části vzniká další nový ostrůvek živého města. Vážíme si přístupu odpovědných investorů, kteří chápou potřebu investic do veřejného prostoru a citlivě zohledňují přání lidí. O tom jsme se přesvědčili i v tomto případě. Díky spojení místních obyvatel s týmem odborníků byl vybudován nádherný park,“ uvedl starosta Prahy 5 Pavel Richter.

„Park Botanica navazuje a bude navazovat na připravovaný volnočasový areál na Vidouli. Právě toto spojení veřejného prostoru a volnočasového areálu je myslím správné. Propojení bude umožňovat přímo obyvatelům sídliště Botanica vyžít se sportovně, relaxovat a v neposlední řadě budou na Vidouli i ovocné sady, takže si budou moci i zamlsat,“ řekl zástupce starosty Prahy 5 Martin Slabý.

U zrodu nově otevřeného Parku Botanica stáli obyvatelé lokality Vidoule a projektu Botanica, kteří si pro volné prostranství zvolili vybudování parkové relaxační zóny. Parku dominují tři trvalé instalace znázorňující přírodní živly z dílny akademických umělců Františka Svátka, Roberta Bučka a Pavla Baxy, Slunečník, Větrník a Dešťovník. Každý z objektů se inspiruje jiným meteorologickému jevem, každý svým způsobem reaguje na své okolí. Každý je jiný co do konstrukce, autorského rukopisu, velikosti a způsobu interakce. Každý je svůj a dohromady vytvářejí pevné společenství. Slunečník – široký obelisk je zároveň slunečníma hodinami. Větrník – vysoký objekt natřený pestrými barvami s korouhvičkou reagující na směr a intenzitu větru. Dešťovník je podélná zelenomodrá mísa s průměrem okolo dvou metrů pracující jako suchá louže – otevřená nádoba uchovávající dešťovou vodu, dokud se voda neodpaří. V tomto mezičase slouží jako pítko pro ptáky, jako vzpomínka na poslední déšť. Člověk sedící na jedné z laviček na náměstí je chtě nechtě vtažen do přírodních cyklů, podvědomě vnímá, jakým směrem se pohybuje slunce, odkud vane vítr, kdy pršelo.

Plocha parku o velikosti cca 150 x 35 metrů je orientovaný podélnou osou přibližně ve směru východ-západ, ohraničený ulicí Otopašská na východní straně a ulicí Laténská na západě. Prostor parku je vymezený na severní a jižní straně bytovými domy obytného souboru Botanica, na jižní straně jsou domy aktuálně ve fázi výstavby. Park projektovali ing. arch. Tomáš Legner, Vladimíra Novotná, Jan Bouchal, Matěj Görner, Matěj Jakoubek, spolupracovala společnost Lucida.

Hypotéky budou dál zdražovat

Od letošního října je nutné počítat nejen se zmíněným zpřísněním podmínek, ale také s jejich rychlejším zdražováním. Jejich průměrná sazba se v srpnu dostala na úroveň 2,53 procenta. „Hypotéky tak zdražily na nejvyšší úroveň za poslední takřka čtyři roky, za celé období od září 2014,“ konstatuje Kovanda.

V posledním čtvrtletí letošního roku lze ale čekat jejich citelnější zdražení, až do blízkosti tříprocentní úrovně. „Takové zdražení se dotkne více než sta tisíc domácností, které si každý rok sjednávají hypotéku,“ konstatuje majitel jedné z největších českých developerských společností Ekospol Evžen Korec.

Česká národní banka totiž letos již celkem čtyřikrát zvýšila svoji základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí tržní úrokové sazby a v důsledku tedy také sazby právě hypoték – naposledy 26. září potřetí v řadě za sebou, a to na 1,5 procenta.

„Ještě před koncem roku na toto dramatické zdražování prostředků, jimiž kryjí své úvěry, budou muset jednotlivé banky reagovat,“ konstatuje Kovanda. A také podle ostatních ekonomů se nedá ještě jedno zvýšení sazeb do konce roku vyloučit.

Podle developerů tato opatření ovšem ceny nemovitostí dolů nijak výrazně nestlačí. „Bude to jeden z faktorů, který pravděpodobně zavede to, že cenová úroveň, která dneska je, se trošičku stabilizuje a už nebude docházet k takovému výraznému nárůstu, který jsme viděli v posledních dvou letech,“ konstatuje ředitel Asociace developerů České republiky Tomáš Kadeřábek.

Zdroj článku a fotografie: nasregion.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!