Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Stavebnictví v květnu stouplo o 3,3 %, povolené stavby o třetinu na 50 mld. Kč

www.skypaper.cz, 14. července 2022 (10:08)

Stavební produkce v květnu reálně meziročně vzrostla o 3,3 %, meziměsíčně byla vyšší o 0,4 %. Produkce v pozemním stavitelství se meziročně zvýšila o 3,5 %, inženýrského stavitelství o 2,8 %. „Stavební produkce vzrostla v obou segmentech podobným tempem a také meziměsíčně jsme po dvou měsících zaznamenali růst,“ říká ředitel odboru statistiky ČSÚ Radek Matějka.

Úřady vydaly 8035 stavebních povolení, meziročně o 8,4 % méně. Orientační hodnota těchto staveb dosáhla 49,9 miliardy Kč a ve srovnání se stejným obdobím roku 2021 vzrostla o 33,1 %. "Nárůst orientační hodnoty staveb nás ale nepřekvapuje vzhledem k nárůstu cen stavebních prací a materiálů," líčí analytik nextFinance Jiří Cihlář. „Sledujeme počínající stabilizaci cen materiálů, trvá ale jejich často obtížná dostupnost. Hlavní vliv má stále dvouciferná inflace a obtížné plánování rozpočtů dlouhodobých projektů. To ovlivňuje jak snížení objemu prostředků na investice, tak možnost odpovědného plánování nabídek do tendrů," dodává vedoucí vnějších vztahů Skanska Central Europe Ondřej Šuch. Průměrný počet zaměstnanců ve stavebnictví se meziročně zvýšil o 0,4 %. Průměrná hrubá měsíční nominální mzda vzrostla o 10,8 %

"Stavebnictví se bude dál potýkat s mimořádným růstem cen a také s nedostatkem stavebních kapacit. Proti většímu růstu stavebnictví půjde také zdražení hypoték kvůli zvyšování sazeb České národní banky. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu se v červnu přiblížila hranici 6 % p. a. Dá se ale čekat, že sazby hypoték budou dál stoupat. Díky povedenému začátku roku podle nás v roce 2022 stavebnictví poroste o zhruba 4 %," míní Cihlář

„Počet zahájených bytů v květnu meziročně vzrostl o 24,1 % a dosáhl 5309. Jedná se o nejvyšší číslo od roku 2006, kdy jsme začali s měsíčním sledováním, a růst jde plně za bytovými domy,“ líčí vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ Petra Cuřínová. Počet dokončených bytů meziročně vzrostl o 3,1 % a činil 2882 bytů.

"Praha ale z tohoto neobvyklého květnového stavebního boomu příliš neprofitovala. Statistici v hlavním městě evidují jen 282 bytů zahájených v rámci nové výstavby. Nejvíce nových bytů se začalo překvapivě stavět v Moravskoslezském kraji, celkem 731. Z toho 519 bytů připadá na bytové domy. Následuje Jihomoravský kraj se 707 zahájenými byty (444 připadá na bytové domy) a Středočeský kraj s 597 zahájenými byty (96 v bytových domech). Hlavní město z hlediska nové bytové výstavby předběhl i Plzeňský kraj, kde firmy v květnu začaly stavět celkem 340 nových bytů (z toho 215 v bytových domech)," říká šéf Ekospolu Evžen Korec.

Stavební produkce podle údajů Eurostatu v dubnu 2022 v EU27 meziročně vzrostla o 3,0 %. Pozemní stavitelství se zvýšilo o 4,1 % a inženýrské stavitelství kleslo o 0,7 %.


více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!