Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Realitní investice vzrostly o 52 % na 400 mld. USD, zájem neutuchá

www.skypaper.cz, 14. července 2022 (10:08)

Privátní kapitálové investice do komerčních nemovitostí v roce 2021 dosáhly celkové výše 405 miliard USD, což představuje 52% nárůst oproti předchozímu roku a 38% nárůst oproti pětiletému průměru z doby před koronavirovou pandemií. Podle nejnovější zprávy Wealth Report realitně poradenské společnosti Knight Frank vyplývá, že v roce 2022 téměř čtvrtina osob s velmi vysokým majetkem (Ultra high-net-worth individual – UHNWI) plánuje do komerčních nemovitostí investovat nadále. Kapitál bude směřovat převážně do kanceláří, dále průmyslu a logistiky a rezidenčních nemovitostí.

„Z rekordních objemů privátního kapitálu investovaného v roce 2021 vyplývá, že bohatí investoři vnímají komerční nemovitosti jako velmi bezpečnou investici. Naše prognózy ukazují na jejich neutuchající apetit se zaměřením na tradiční aktiva, jako jsou kanceláře, ale i na alternativní sektory, jako jsou zdravotnictví, bydlení pro seniory, datová centra. Důraz, kladený na ESG, zejména v oblasti životního prostředí, bude nadále nabývat na významu, což posílí poptávku po udržitelných budovách a urychlí trend změny účelu využití aktiv,“ líčí vedoucí poradenství Knight Frank Alex James.

„Po velkém nárůstu aktivity investorů v roce 2021 se zdá, že také rok 2022 bude v segmentu komerčních investic výjimečným. Lze očekávat, že privátní mezinárodní kapitál bude představovat čtvrtinu všech investičních aktivit. Hybnou silou budou pravděpodobně ekologicky udržitelné investice, inflace a rotace aktiv, neboť předpokládáme, že mnoho investorů bude hledat příležitosti na trhu k tomu, aby prodali stávající aktiva a výnosy reinvestovali,“ míní vedoucí komerčního výzkumu Knight Frank Will Matthews.

Předpokládá se, že největším zdrojem přeshraničního soukromého kapitálu pro rok 2022 budou se 74 % z celkového objemu USA. Velmi aktivní budou pravděpodobně také soukromí investoři z Británie, Kanady, Švýcarska, Španělska, Číny a Izraele.

Jak k investicím přistupují čeští investoři?

Letošní vydání publikace Wealth Report poprvé zahrnuje česká data. Průzkum ve spolupráci s Komerční bankou umožňuje porovnání chování bohatých českých investorů s investory v celoevropském i celosvětovém měřítku. Dosud klienty nejvíce zajímaly retailové nemovitosti, primárně nákupní centra, supermarkety, shopping parky. Stranou zájmu nezůstaly ani kanceláře nebo průmyslové a logistické nemovitosti. Lze pozorovat však rostoucí snahu českých investorů diverzifikovat portfolia a rozšířit je o alternativní typy nemovitostí, do kterých prozatím investovali méně. Zvýšený zájem se dá očekávat o investice do logistických areálů (+33 %), zemědělství (+33 %), stavebních pozemků (+27 %), výzkumných a vzdělávacích institucí zahrnující např. univerzitní areály a kampusy (+27 %) a domovů pro seniory (+20 %).

Na druhou stranu lze očekávat kvůli saturované poptávce tradičních segmentů pokles zájmu českých investorů o maloobchod (-27 %), kanceláře (-20 %) a projekty v sektoru hotelnictví a cestovního ruchu (-7 %). Tento trend je v souladu s vývojem trhu investic do komerčních nemovitostí za rok 2021, kdy nejvíce z celkových 1,84 miliard eur plynulo do kanceláří (34 %) a logistiky (31 %), zatímco do maloobchodu jen 15 %. Zájem investorů směřuje především k logistice, avšak poptávka je enormní a nabídka velmi omezená. U alternativních produktů typu datová centra je poptávka rovněž vysoká, dostupnost vhodných nemovitostí ještě omezenější.

V popularitě alternativních druhů „investic pro bohaté“ jsou v českých portfoliích oproti Evropě malé odlišnosti. Na prvních dvou příčkách se umístily totožné typy investic: umění a veteráni. Zatímco v ČR následují relativně konzervativní investiční produkty jako šperky, hodinky či mince, v Evropě je viditelnější ochota investovat například do vzácných vín. Mnohem méně pozornosti investoři nejen v ČR, ale téměř v celé Evropě, věnují nábytku či kabelkám.

více čtěte na: www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!