Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Ceny bytů letos podraží o dalších 4,1 %, developeři čekají zájem o menší jednotky

skypaper.cz, 12. října 2018 (19:05)

Očekávaným trendem v rezidenčním developmentu bude podle ředitelů developerských firem v roce 2019 především zájem o menší byty. Zvyšování cen bude pokračovat také v letošním roce, a to v průměru o 4,1 %, v roce 2019 o 3,2 %. Přesto bude díky zdražování stavebních prací a materiálů klesat ziskovost projektů. O výraznějším zpomalení české ekonomiky hovoří ředitelé nejvíce v horizontu dvou let, mělo by však podle nich mít jen částečný vliv na poptávku po bytech. Vyplývá to ze Studie developerských společností Q3/2018 CEEC Research ve spolupráci s KPMG Česká republika.

„Průměrná cena za čtvereční metr nového bytu v Praze činí 95 tisíc korun. Je nad úrovní dostupnosti pro podstatnou část kupujících. Ti pak hledají alternativu v nájemním bydlení, na sekundárním trhu či v bydlení za Prahou,“ uvádí Pavel Kliment, partner KPMG ČR. „Ceny v místech, kde je relativně vysoká poptávka, budou dále růst. Bude se to týkat jak Prahy, tak Středočeského, Jihomoravského a pravděpodobně také Plzeňského kraje. To bude mít vliv na provedení a zacílení našich připravovaných bytových projektů. Marži budou významně ovlivňovat ceny subdodavatelských prací, ty v poslední období výrazně rostou,“ říká předseda představenstva Trigemy Marcel Soural.

„U aktuální nabídky bytových a komerčních jednotek neplánujeme nárůst cen, u nových projektů dojde k aktualizaci cen, která je způsobena zejména vysokým nárůstem stavebních prací a materiálů,“ přidává se Irena Houžvičková z SATPO management. „Na našich projektech předpokládáme v příštím roce růst cen o cca 5% oproti původnímu plánu,“ dodává ředitel Geosan Development Petr Beneš.

Ziskovost firem zaměřených na rezidenční nemovitosti příznivě ovlivňuje především výše poptávky a v menší míře také celková ekonomická situace. Negativně naopak zdražování stavebních prací a materiálů. „Nyní se stává zásadní položkou v projektových bilancích růst stavebních nákladů, které se v průběhu přípravy projektů dramaticky mění a které přirozeně ukrajují z marží – ty tak klesají,“ říká generální ředitel skupiny Crestyl Omar Koleilat. „Vzhledem k výrazně rostoucím stavebním nákladům očekáváme stagnující či klesající vývoj marží. Ceny našich projektů budou reflektovat situaci na trhu,“ líčí Robert Pilous z Karlín Group.

Výraznější zpomalení české ekonomiky očekává třetina ředitelů developerských firem v horizontu dvou let, tedy v roce 2020. Ochlazení růstu od roku 2021 očekává 17 % developerů a pro rok následující se vyslovilo 11 %. Ještě pozdější zpomalení české ekonomiky predikuje 28 % ředitelů, naopak 11 % jej očekává již v příštím roce. Zpomalení české ekonomiky bude mít v budoucnu podle 65 % developerů jen částečný vliv na poptávku po bytech. Výrazné ovlivnění poptávky očekává 29 % ředitelů. Ačkoli se podle poloviny developerů budou opět více stavět rezidence o celkově nižším standardu a cenách, pokles nákladů spojených s výstavbou se podle dvou třetin ředitelů neočekává.

Zdroj článku a fotografie: skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!