Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Aktuální sazby hypoték: ČSOB vrací sazby pod 6 %

hypoindex.cz, 13. září 2022 (16:01)

Skupina ČSOB se rozhodla rozvířit stojaté vody hypotečního trhu. Úrokové sazby hypoték vrátila v září pod šestiprocentní hranici. Rozjede výrazné zlevnění hypoték jednoho z největších hypotečních hráčů na trhu podzimní vlnu akčních nabídek? (Aktualizováno)

Ještě v červenci zdražovaly hypotéky v reakci na červnové zvýšení základní úrokové sazby České národní banky (ČNB) s výjimkou Monety Money Bank všechny banky. Nabídkové sazby hypoték ale v posledním měsíci přešly od růstu přes stagnaci až k mírnému poklesu. A pozvolna se začaly objevovat náznaky, že po útlumu hypotečního trhu přijde oživení v podobě akčních nabídek bank.

ČSOB zlevňuje všechny fixace

Jako první s výraznější slevou přišla skupina ČSOB, která s platností od 12. září zlevnila všechny sledované fixace o 0,7 procentního bodu. Pětileté fixace se tak se sazbou 5,79 % p. a. opět vrátily pod šestiprocentní hranici.

Za méně než 6 % p. a. nabízí hypotéky fixované na pět let pouze Air Bank se sazbou 5,99 % p. a. a Fio banka, která se sazbou 5,78 % p. a. zůstává již jen těsně nejlevnější bankou na hypotečním trhu.

Snížením sazeb o 0,7 procentního bodu se skupina ČSOB stala druhou nejlevnější bankou i na poli jednoletých a tříletých fixací. Hypotéky s fixací na jeden rok nově nabízí od 6,59 % p. a. a s fixací na tři roky od 6,09 % p. a. Pokud potřebujete půjčit méně než 70 % odhadní ceny nemovitosti (LTV) pak hypotéku fixovanou na tři roky můžete získat u ČSOB již od 5,99 % p. a.

Zvýhodněnou sazbu získají klienti, kteří si zároveň sjednají životní pojištění na 100 % výše úvěru nebo pojištění Náš život na 100 % výše úvěru od ČSOB Pojišťovny. Musí také aktivně používat běžný účet tzn. z účtu splácet hypotéku ale i třikrát měsíčně použít platební kartu a minimálně jednou za tři měsíce i aplikaci ČSOB Smart.

O úvěr musí také zažádat dvě osoby a žadatel o úvěr má vedený alespoň tři měsíce běžný účet v ČSOB či v ČSOB Poštovní spořitelně. Další podmínkou pro nižší sazbu je předložení Průkazu energetické náročnosti financované nemovitosti ve třídě A nebo B. Zvýhodněná sazba také zahrnuje slevu za splácení z účtu v ČSOB, na který chodí každý měsíc alespoň 50 000 korun.

Pokud si například nesjednáte životní pojištění, sazba se zvýší o 0,2 procentního bodu. O 0,3 procentního bodu vzroste sazba v případě, že nebudete aktivně využívat účet. Pokud nemáte energeticky úsporné bydlení nebo vám na účet nechodí 50 000 korun sazba se zvýší o 0,1 procentní bod.

V případě, že nesplníte ani jednu z výše uvedených podmínek, dosáhnete na sazbu o 0,7 procentního vyšší. U pětileté fixace tak vzroste sazba na 6,49 % p. a., u tříleté na 6,79 % p. a. a u jednoleté na 7,29 % p. a.

UniCredit naopak zdražuje

UniCredit Bank se v pátek 9. září vydala opačným směrem než skupina ČSOB a pětileté fixace zdražila za hranici 6 %. Úrokové sazby hypoték s fixací na pět let vzrostly o 0,4 procentního bodu na 6,09 % p. a.

Úrokové sazby hypoték s fixací na tři roky zvýšila UniCredit Bank o 0,3 procentního bodu na 6,99 % p. a. Na poli tříletých fixací je tak UniCredit Bank po mBank nejdražší bankou na hypotečním trhu.

Oživí akční nabídky hypoteční trh?

Skupina ČSOB v čele s Hypoteční bankou patří k největším poskytovatelům hypotečních úvěrů na českém trhu, velmi často tak udává směr vývoje úrokových sazeb hypoték. Je proto pravděpodobné, že s akčními nabídkami hypotečních sazeb začnou přicházet i další banky.

Alespoň k dočasnému snížení nabídkových sazeb hypoték vybízí i vývoj úrokových sazeb na mezibankovním trhu, které klesají a nachází se pod úrovní nabídkových sazeb hypoték.

„Trh je v současné době dynamický a snažíme se reagovat v rámci našich možností flexibilně. Změna sazeb záleží na tom, jak se budou dále vyvíjet tržní sazby, od nichž se odvíjí naše financování,“ uvedl Patrik Madle, tiskový mluvčí ČSOB.

Na konci září navíc bude opět jednat o nastavení základních úrokových sazeb bankovní rada ČNB. Inflace v srpnu překvapivě zpomalila z 17,5 % na 17,2 %. Inflační statistika tak naznačuje, že by ČNB mohla v září ponechat úrokové sazby beze změny. To by pro hypoteční sazby znamenalo prozatím alespoň stagnaci.

„Z našeho pohledu zůstává nejdůležitějším faktorem konkurenční situace na trhu. Pokud nebude ČNB se sazbami nějak více hýbat, do konce roku žádný větší přetřes na trhu neočekáváme, a to ani směrem nahoru, ani dolů,“ uvedl Jakub Heřmánek, tiskový mluvčí Fio banky.

Více čtěte na www.hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!