Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Zájem o vlastnické bydlení bude klesat

stavebni-forum.cz, 12. října 2022 (16:01)

Nájemné v České republice kvůli zvýšenému zájmu stoupá, ale stále vychází levněji než splátky hypoték na vlastní bydlení, v Praze i více než třikrát. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o více než 1900 nemovitostí v hodnotě přesahující 11 mld. Kč. Cena nájmu u nejvyhledávanější dispozice 2+kk vycházela podle UlovDomov.cz v hlavním městě ve třetím čtvrtletí roku průměrně na 18 798 Kč, což je o 12,3 % meziročně více.

Nájemné v České republice kvůli zvýšenému zájmu stoupá, ale stále vychází levněji než splátky hypoték na vlastní bydlení, v Praze i více než třikrát. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o více než 1900 nemovitostí v hodnotě přesahující 11 mld. Kč. Cena nájmu u nejvyhledávanější dispozice 2+kk vycházela podle UlovDomov.cz v hlavním městě ve třetím čtvrtletí roku průměrně na 18 798 Kč, což je o 12,3 % meziročně více. Společnost UlovDomov.cz ze svých dat stanovuje index, který srovnává měsíční platby za nájem se splátkami hypotéky při aktuálních sazbách a cenách za metr čtvereční. Index nezohledňuje vstupní náklady na úvěr ani fakt, že hypotéky znamenají ukládání peněz do vlastního aktiva. Pro Prahu dosahuje index bytu 2+kk hodnoty 3,2, což znamená, že platba za nájem může vycházet více než třikrát levněji než splátka úvěru. Jinde dosahuje menších hodnot, například v Brně vychází pronájem bytu o dispozici 2+kk na necelých 15 000 Kč, zatímco nový byt o velikosti 60 metrů čtverečních by se kupoval za zhruba 6 mil. Kč a hypoteční splátka by byla více než 40 000 Kč měsíčně. Index společnosti UlovDomov.cz tak je 2,7. Podle odborníků bude tento rozdíl ovlivňovat trh ve stále větší míře – Miroslav Linhart, vedoucí partner oddělení finančního poradenství Deloitte ČR, odhaduje, že nájemní trh dál prudce poroste a v horizontu dvou let se může s prodejem bytů do vlastnictví s pomocí hypoték vyrovnat. ČTK

Více čtěte na www.stavebni-forum.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!