Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společnosti Flatzone - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Kde se vyplatí pronajímat byt studentům?

hypoindex.cz, 13. července 2018 (19:01) - Investice - Nájmy - Nemovitosti

Koupit byt a pronajímat ho studentům může znít jako výhodná investice. V době, kdy ceny bytů v Praze či Brně stále rostou závratnou rychlostí, mohou být alternativou města, kde se nachází vysoké školy a byty jsou levnější. Kde a jaké byty se vyplatí pronajímat studentům?

Růst cen nemovitostí v České republice začal podle údajů Eurostatu zpomalovat. Ceny domů a bytů v Česku podražily v prvním čtvrtletí letošního roku o 7,7 procenta. Na konci loňského roku přitom ještě rostly o 8,4 procenta.

Ceny nemovitostí ale nerostou ve všech krajských městech stejně. Podle Deloitte Real Indexu za první čtvrtletí 2018 vzrostly v průměru skutečné ceny prodaných bytů v Praze mezičtvrtletně o 8,1 procenta na 76 500 korun a v Brně o 4,4 procenta na 54 200 korun za metr čtvereční.

Menší univerzitní města hrají prim

Například v Olomouci ale naopak realizované ceny bytů poklesly, a to o 4,5 procenta na 37 400 korun za metr čtvereční. A právě Olomouc je menším univerzitním městem, kde především během léta roste poptávka studentů po nájemním bydlení.

„Olomouc je studentské město a studenti mají značný zájem o byty k pronájmu. Konkrétně jsou u této cílové skupiny nejžádanější byty 2+1 v centru města, s neprůchozími pokoji, nejlépe v cihlových domech. Takový byt si nejčastěji pronajmou čtyři studenti společně,“ přibližuje Tomáš Maliňák z tamní pobočky společnosti M&M Reality.

Studenti jsou ochotni zaplatit za nájem bytu zhruba stejnou cenu jako na kolejích. V Olomouci dosahuje cena ubytování na koleji 70 korun za čtyřlůžkový pokoj za noc. Měsíčně tedy student zaplatí 2 100 korun.

Běžný nájem bytu 2+1 dosahuje zpravidla 10 tisíc korun plus energie (zhruba 3 500 korun). Každý ze studentů tak zaplatí 2 500 korun měsíčně. Průměrná cena šedesátimetrového bytu v Olomouci se podle serveru Realitymix.cz pohybuje kolem 2,7 milionu korun. Byty 2+1 se ale v centru Olomouce dají sehnat i levněji.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!