Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Církev nakupuje byty. Dosud tichý hráč může změnit trh s nájemním bydlením

newstream.cz, 2. listopadu 2022 (16:01)

Plzeňské biskupství v úterý podepsalo kupní smlouvu na novostavbu domu se stovkou nájemních bytů za víc než 300 milionů korun. Také pražské arcibiskupství mělo v plánu nakupovat tisíce bytů. Tam se ale plány pozdržely kvůli vynucenému odchodu šéfa diecéze Antonína Jurigy.

Plzeňské biskupství tak má v současné době v Plzni 340 bytů pro nájemní bydlení. Příjem z nich bude do budoucna jedním z hlavních zdrojů financování diecéze, uvedl ke koupi nové bytovky biskup Tomáš Holub. Šestipodlažní dům stojí v nově vznikající obytné rezidenci ve Studentské ulici ve čtvrti Bolevec. Nabídne byty o velikosti od 1+kk po 4+kk.

V domě bude církev nabízet komerční nájemné za mírně nižší ceny, než je v Plzni průměr pro komerční bydlení. Kromě toho má další byty pro různé skupiny obyvatel.

„Budeme zde nabízet komerční nájemné a tím jsme uzavřeli celou škálu nabídek bydlení od bezdomoveckého ubytování v azylovém domě sv. Františka, přes bydlení pro seniory po pomoc lidem, kteří hledají možnost nově začít,” řekl biskup. Koupi domu zhruba z poloviny uhradilo biskupství z vlastních peněz, na zbytek si vzalo na 15 let úvěr.

Dům ve Studentské ulici je druhou novostavbou, kterou biskupství v Plzni realizovalo na volné ploše. Loni otevřelo dům s 30 byty pro nájemní bydlení seniorů v okrajové části Nová Hospoda. V případě potřeby či zájmu si tam mohou nájemníci za poplatek objednat u charity pomoc s chodem domácnosti a další služby.

S dalším investováním do nájemního bydlení ale podle něj zatím biskupství v nejbližší době nepočítá. „V této době plánovat další investiční výstavbu je dost složité. A také bychom nechtěli, aby v našem portfoliu byla drtivá většina věcí vázaná na nájemní bydlení, takže spíše hledáme investice v dalších oblastech, ať už je to akciový trh nebo hledání v zemědělství či v lesnictví, ale to jsou zatím věci hledání,” dodal Holub.

Na bodě mrazu se zatím ocitly také plány pražského arcibiskupství ohledně nákupu nemovitostí k bydlení. Dnes již bývalý ředitel diecéze Antonín Juriga, který musel s nástupem nového primase Jana Graubnera ve funkci skončit, rozjednal mnoho velkých obchodů s developery za stovky milionů korun. Co s nimi bude dál? Zatím nikdo neví. Církev chtěla tisíc nájemních bytů, zatím jich nezískala ani desetinu.

Více čtěte na www.newstream.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!