Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Poptávka po kvalitních stavebních materiálech stoupla až o třetinu

skypaper.cz, 10. listopadu 2022 (16:01)

Klienti stavebních firem mají stále vyšší nároky na kvalitu stavebních materiálů i prací. Nadpoloviční většina stavebních firem pocítila za posledních 10 let růst poptávky po kvalitních materiálech v průměru až o 34 %. Ve srovnání s dobou před pandemií poptávka po kvalitnějších materiálech vzrostla podle 20 % stavebních firem. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2022 CEEC Research

„Od roku 2017 je jasným trendem zvýšená poptávka po materiálech s vyšší přidanou hodnotou. U střešní krytiny dominují povrchové úpravy glazura a ušlechtilá engoba. U cihelných bloků je zvýšený zájem o cihly plněné minerální vatou bez nutnosti dalšího zateplení. Rostoucí poptávka pro vyšších řadách produktů je tažena zejména zvýšenými požadavky na energetickou nezávislost budov a posilujícím se ekologickým smýšlením investorů. Poptávka po stavebních materiálech výrazně akcelerovala v posledních 12 měsících, za které se zvýšila násobně, a je stále nad kapacitami většiny výrobců. Očekáváme, že ve druhé polovině roku dojde ke korekci cenové při stálé poptávce po kvalitních stavebních materiálech,“ líčí Robert Krestýn, ze společnosti Wienerberger.

Z analýzy vyplývá, že více než polovina stavebních firem vidí v použití kvalitního materiálu prodloužení životnosti stavby o 5 -15 let. Rostoucí poptávka tlačí ceny nahoru, což zvyšuje nákladovost staveb. Stavební společnosti proto uvádějí, že se výrazně zvyšuje požadavek na kompromis mezi kvalitou a cenou.

„Daleko více než dříve se řeší udržitelnost staveb, a to jak veřejných zakázek či velkých developerských projektů, tak ve velké míře to jsou už i koncoví spotřebitelé, kteří vyžadují vysokou kvalitu stavebního materiálu spolu s trvalou udržitelností. V současné době a předpokládáme, že tomu tak bude ve větší míře i nadále, je kladen důraz na volbu takového produktu, který je možné jednoduše recyklovat a zároveň se už během výroby tohoto stavebního materiálu využilo recyklované suroviny. Neméně důležitá je rovněž uhlíková stopa používaných materiálů. Neexistuje stavební materiál s nižší uhlíkovou stopou než dřevo, a to v jakékoli podobě,“ míní jednatelka společnosti Kronospan CR Sylva Krechlerová.

Z odpovědí stavebních společností je zřejmé, že kvalita materiálů jde většinou ruku v ruce s cenou. Tuto skutečnost uvedlo 95 % společností pozemního a 86 % společností inženýrského stavitelství. Za kvalitnější materiál investoři dle 66 % odpovědí stavebních společností zaplatí víc o 10 – 19 % ceny méně kvalitního materiálu. Plných 68 % stavebních společností se shoduje, že investor díky použití kvalitního materiálu při výstavbě může ušetřit na následné údržbě budovy 5 až 19 % nákladů na údržbu.

Více čtěte na www.skypaper.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!