Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Poptávka po kvalitních stavebních materiálech stoupla až o třetinu

skypaper.cz, 10. listopadu 2022 (16:01)

Klienti stavebních firem mají stále vyšší nároky na kvalitu stavebních materiálů i prací. Nadpoloviční většina stavebních firem pocítila za posledních 10 let růst poptávky po kvalitních materiálech v průměru až o 34 %. Ve srovnání s dobou před pandemií poptávka po kvalitnějších materiálech vzrostla podle 20 % stavebních firem. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2022 CEEC Research

„Od roku 2017 je jasným trendem zvýšená poptávka po materiálech s vyšší přidanou hodnotou. U střešní krytiny dominují povrchové úpravy glazura a ušlechtilá engoba. U cihelných bloků je zvýšený zájem o cihly plněné minerální vatou bez nutnosti dalšího zateplení. Rostoucí poptávka pro vyšších řadách produktů je tažena zejména zvýšenými požadavky na energetickou nezávislost budov a posilujícím se ekologickým smýšlením investorů. Poptávka po stavebních materiálech výrazně akcelerovala v posledních 12 měsících, za které se zvýšila násobně, a je stále nad kapacitami většiny výrobců. Očekáváme, že ve druhé polovině roku dojde ke korekci cenové při stálé poptávce po kvalitních stavebních materiálech,“ líčí Robert Krestýn, ze společnosti Wienerberger.

Z analýzy vyplývá, že více než polovina stavebních firem vidí v použití kvalitního materiálu prodloužení životnosti stavby o 5 -15 let. Rostoucí poptávka tlačí ceny nahoru, což zvyšuje nákladovost staveb. Stavební společnosti proto uvádějí, že se výrazně zvyšuje požadavek na kompromis mezi kvalitou a cenou.

„Daleko více než dříve se řeší udržitelnost staveb, a to jak veřejných zakázek či velkých developerských projektů, tak ve velké míře to jsou už i koncoví spotřebitelé, kteří vyžadují vysokou kvalitu stavebního materiálu spolu s trvalou udržitelností. V současné době a předpokládáme, že tomu tak bude ve větší míře i nadále, je kladen důraz na volbu takového produktu, který je možné jednoduše recyklovat a zároveň se už během výroby tohoto stavebního materiálu využilo recyklované suroviny. Neméně důležitá je rovněž uhlíková stopa používaných materiálů. Neexistuje stavební materiál s nižší uhlíkovou stopou než dřevo, a to v jakékoli podobě,“ míní jednatelka společnosti Kronospan CR Sylva Krechlerová.

Z odpovědí stavebních společností je zřejmé, že kvalita materiálů jde většinou ruku v ruce s cenou. Tuto skutečnost uvedlo 95 % společností pozemního a 86 % společností inženýrského stavitelství. Za kvalitnější materiál investoři dle 66 % odpovědí stavebních společností zaplatí víc o 10 – 19 % ceny méně kvalitního materiálu. Plných 68 % stavebních společností se shoduje, že investor díky použití kvalitního materiálu při výstavbě může ušetřit na následné údržbě budovy 5 až 19 % nákladů na údržbu.

Více čtěte na www.skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!