Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Globální investiční poptávka po kancelářích trvá

stavebni-forum.cz, 1. prosince 2022 (16:01)

Hodnota investic na světovém kancelářském trhu ve třetím čtvrtletí tohoto roku sice prudce poklesla, nicméně zájem investorů, kteří disponují vlastním kapitálem v dostatečném objemu, o kvalitní objekty je značný.

Poradenská společnost Savills ve své zprávě o nejnovějším kvartálním vývoji na trhu realitních investic uvádí, že ve světě je stále dostatek volného kapitálu, který je připraven zaměřit se na „prime“ nemovitosti, stejně jako na všechna zlevněná aktiva. K tomu dochází v situaci, kdy se investoři využívající bankovní financování stahují z trhu a ostatní pozastavují schvalování transakcí.

Výnosy stoupají

Analýza Savills uvádí, že referenční výnosy z nejlepších evropských kancelářských nemovitostí se ve třetím čtvrtletí leckde zvýšily mírně, například ve španělském Madridu, jinde výrazněji, když v New Yorku výnosy z tohoto typu nemovitostí vzrostly na 5 %. Na druhou stranu v případě „prime“ kancelářských nemovitostí v Asii a Tichomoří výnosy zůstaly stabilní, i když s velkým rozptylem – od 1,7 % v Hongkongu až po 8 % v indické Bombaji. Přitom v současné době výnosy kancelářských budov v české metropoli nyní dosahují 4,75 %.

„Český trh se chová v podstatě stejně jako širší globální trh, kdy investoři využívající vlastní kapitál nebo s nízkou mírou zadlužení mohou teoreticky využít ke svému prospěchu prostředí, kdy horší dostupnost financování a náklady dluhu způsobují zpomalení či odklady transakcí nebo nutnost jejich přecenění,“ říká Fraser Watson ze Savills ČR a SR a k tomu dodává: „Vzhledem k relativně malému objemu domácího trhu a převaze aktiv otevřených fondů bez pevně stanoveného data expirace je však počet výhodných příležitostí omezený. Výsledkem je spíše celkové zpomalení aktivity, než její nárůst při jiných cenách, u kterých očekáváme, že v nadcházejících měsících bude postupně probíhat jejich kontrola a stanovování nových cenových hladin.“

Praha kopíruje svět

„V souladu s globálními trendy se pražský trh s kancelářemi nadále těší silné obsazenosti – patrný je výrazný nárůst oproti roku 2021 – a v poslední době také zaznamenává růst nájemného. Nájemci kanceláří zůstávají aktivní, ačkoliv v nadcházejících měsících očekávají uplatnění inflačních doložek v nájemních smlouvách a výrazný nárůst provozních nákladů,“ predikuje další vývoj na pražském kancelářské trhu Pavel Novák ze Savills ČR a SR.

Podle analýzy společnosti Savills jsou ti investoři, kteří zůstávají aktivní, i nadále povzbuzováni silnou nájemní aktivitou, zejména u prémiových kanceláří. Přitom celkově stabilní míra neobsazenosti na trzích EMEA, Asie a Tichomoří v roce 2022 investiční aktivity podporuje. Globální ekonomický výhled sice tento stav zpochybňuje, ale omezená nabídka vysoce kvalitních objektů v mnoha geografických oblastech podle odborníků udrží případný pokles cen na únosné úrovni.

Více čtěte na www.stavebni-forum.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!