Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

 
 

#51 Luxusní segment oproti minulosti čtyřnásobný

,

V minulosti se zastoupení „luxusního“ segmentu pohybovalo na úrovni do 10 % (maximálně 500 dostupných bytů). Aktuálně je v Praze na trhu téměř 2 000 bytů s průměrnou cenou vyšší než 100 000 Kč s DPH/m2.

Vývoj nabídky segmentu dostupných nových bytů 100+ v Praze 2011 - 2018

Nejdražší nové byty v nabídkách zůstávají v samém centru Prahy, kde jejich průměrná nabídková cena převyšuje hranici 200 tisíc korun za m2. Přesto se oproti předchozím období snížila v řádu desítek tisíc korun. Naopak v Praze 2 tato cena mezikvartálně posílila o zhruba 40 tisíc korun na m2 a začíná se pomalu blížit tomu, za kolik se nové byty nabízí v Praze 1. Zvyšující se podíl luxusních bytů se však začíná týkat i jiných částí města, kde již často není pro poptávající prostor.

Tím by však současně došlo k dalšímu omezení přístupnosti nového bydlení zejména směrem ke střední třídě. Současně s tím by mohl narůst podíl těch, kteří si nové bydlení nepořizují pro vlastní potřebu ale „pouze“ jako investici.

Uvedený trend, pokud by ceny v regionech nerostly příliš výrazně, by mohl navíc způsobit další přelití zájmu o nové bydlení mimo velká města, jakými jsou nejen Praha, ale třeba i Brno, což by kladlo na příměstskou dopravu ještě větší nároky, než je tomu dnes.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!