Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Žádné realitní drama se nekoná. Investice do nemovitostí se stále vyplatí

hypoindex.cz, 3. února 2023 (16:01)

Se začátkem nového roku se objevila řada odhadů, že celý trh nemovitostí by měl výrazně poklesnout nebo dokonce čelit negativním šokům. Takové odhady jsou ale přehnané a minimálně segmentu komerčních nemovitostí v České republice by se takto nastíněný vývoj týkat neměl. Investice do komerčních nemovitostí, na rozdíl od rezidenčních nemovitostí a bytových developerských projektů, nejsou závislé na růstu hodnoty nemovitosti. Trh navíc úspěšně překonal dopady pandemie koronaviru a lze tak očekávat stabilizaci a pozvolný růst. Vyplývá to z odhadů Tesla investiční společnosti.

„Aktuálně je riziko ztrát v případě investic do nemovitostí minimální a pokud, tak jen krátkodobé a pouze v jednotkách procent. Nemovitosti jsou totiž nejlépe odolné proti ekonomickým turbulencím, krizím a nepředvídatelným situacím. Žádné „realitní drama“ ani „šok na trhu nemovitostí“ se tak nekonají,“ uvedl portfolio manažer Tesla investiční společnosti Tomáš Jícha.

Letošní rok sice bude ohledně investic v ekonomice nadále poměrně vířivý a nepřehledný, komerční nemovitosti všakpodle Jíchy přinášejí investorům vyšší výnosy než rezidenční nemovitosti a lze je dlouhodobě držet i pouze pro výnos z pronájmu.

Navíc trh komerčních nemovitostí má již nejhorší období za sebou. Ať již jde o pandemii koronaviru, rychlý růst cen bytů vedoucí k větším investicím v oblasti bytové výstavby, nebo nadprůměrný růst stavebních prací, který vedl k odložení nových projektů a vyčkávání na potřebný růst nájemného. „Investice do nemovitostí by tak měla být součástí každého investičního portfolia,“ uvedl Jícha.

Pro konzervativní investory jsou v případě víceletého investičního horizontu vhodné především realitní fondy. Ty totiž mají velmi dobrou šanci ke slušnému růstu. „V portfoliu těchto fondů bývají většinou výnosové nemovitosti, tedy nemovitosti pronajaté nájemcům. A je zcela obvyklé, že nájemné je hodnotově zajištěno tzv. inflační doložkou. Aplikací inflační doložky dojde k navýšení výnosu z nájemného a tím samozřejmě k vyššímu výnosu pro investory fondu. Ale i v jejich případě by měl investor počítat s investičním horizontem alespoň 3 roky,“ upozornil Jícha.

Nemovitostní fond Tesla investiční společnosti Fond Realita přitom za loňský rok přinesl investorům zhodnocení 5,88 %. Nejvyšší mírou se na zhodnocení podílel výnos z pronájmu nemovitostí a restrukturalizace ve správě portfolia. Výsledek pozitivně ovlivnilo také snížení poplatku za správu z původních 2,5 % na současných 1,6 %.

„Mezi aspekty, které se v dobrém slova smyslu podepsaly na kvalitním výsledku, patří také výnos z prodeje nemovitosti v Liberci a výhodná akvizice v nemovitostní společnosti ARE Ruzyně, a. s., kde fond získal výhodný podíl o velikosti 33 % na výnosových akciích a současně podíl o velikosti 67 % na hlasovacích akciích společnosti,“ vysvětlil Jícha a dodal, že touto akvizicí, která byla dokončena v listopadu loňského roku, získal do svého portfolia soubor objektů DELTA, jež jsou centrem obchodu a služeb pro sídliště Na Dědině v západní části Prahy 6.

V letošním roce má Fond Realita v plánu ještě více diverzifikovat stávající portfolio a rozšířit je o další atraktivní projekty a perspektivní nemovitosti s cílem zajistit dobrou a dlouhodobě udržitelnou výnosnost s pozitivním dopadem na investice klientů.

Více čtěte na www.hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!