Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Na výstavbu dostupného bydlení má jít přes 20 miliard Kč

skypaper.cz, 27. dubna 2023 (09:01)

Státní fond podpory investic (SFPI) chce do roku 2025 dát na výstavbu bytů celkem 3 miliardy korun. S Evropskou komisí se také dojednává dalších 8 miliard Kč z Národního plánu obnovy. „Chceme zapojit také soukromé zdroje nebo mezinárodní instituce jako Evropskou investiční banku. Naší ambici je do dostupného bydlení v následujících letech poslat kontrolovaně až 20 miliard korun. Téměř ve všech případech jde o návratné finanční nástroje, kombinace dotace a úvěru, takže peníze se budou do systému v průběhu let vracet,“ říká ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

SFPI nyní spouští program Nájemní bydlení, který podpoří 800 miliony korun výstavbu hlavně obecních nájemních bytů. MMR také chystá zákon o podpoře v bydlení, který se dostal do vnitroresortního připomínkového řízení. „Pokud chceme zásadně zlepšit bytovou situaci v ČR, musí být jednotlivé změny na všech úrovních systému bydlení vnitřně provázané. Nejde od sebe oddělit zákony, investice do výstavby bytů nebo podpora obcí při přípravě projektů. Stejně tak musí dojít k citlivé úpravě nájemních vztahů a spolkového a družstevního bydlení. To vše patří pod značku Bydlení pro život,“ líčí Bartoš.

V programu Nájemní bydlení je půl miliardy korun určeno výhradně pro obce. Podpořené nájemní byty nabídnou lidem, kteří nevlastní nemovitost a zároveň na bydlení dávají příliš velkou část příjmů, například samoživitelkám a samoživitelům, seniorům. MMR při nastavení investic použije koncept dostupného bydlení, na jehož přípravě už pracuje. Podpořit může až 2 miliony lidí. Za dostupný nájem se považuje takový, který si mohou dovolit například mladí lidé a potřebné profese. To se liší v závislosti na regionu a příjmech těchto skupin, proto má být nastaven jako kombinace nákladů na výstavbu a nižšího než tržního nájmu. dle viceprezidenta asociace Tomáše Kašpara je nájemní bydlení stále dostupné. Dodal, že v budoucnu může být nedostatek bytů k pronájmu. Nájemní bydlení v Česku je cestou, kterou by se i stát měl ve své podpoře vydat.

Další součástí projektu Bydlení pro život jsou legislativní změny, na přijetí Senátem čeká stavební zákon, který by měl zjednodušit a digitalizovat stavební řízení. Společně s MPSV bylo připraveno také paragrafové znění zákona o podpoře v bydlení. Podle návrhu vzniknou v obcích s rozšířenou působností kontaktní místa, která budou radit v konkrétní situací, například pomohou s hledáním nového bydlení za dostupné ceny. Také mohou zprostředkovat bydlení s garancí pro majitele bytu nebo pomoc sociálního pracovníka. Kromě toho budou v oblasti mapovat bytovou situaci, což umožní například lépe nastavit investice do bydlení. Zákon má pomoci až 1,4 milionu lidí, do 10 let se může snížit počet osob v bytové nouzi o 30 % ze současných asi 154 tisíc.

Úprava nájemních vztahů se týká hlavně nežádoucího řetězení krátkodobých nájemních smluv. „Současně chceme společně s Ministerstvem spravedlnosti hledat způsob, jak zjednodušit a zrychlit proces vyklizení nemovitostí a zároveň v takových případech zajistit nájemci adekvátní ochranu. V případě družstevního a spolkového bydlení budeme usilovat o narovnání jejich postavení ve srovnání s nájemním nebo vlastnickým bydlením,“ uzavírá MMR.

Více čtěte na www.skypaper.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!