Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společnosti Flatzone - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Svět realit se mění. Jak to ovlivní práci makléře?

hypoindex.cz, 10. prosince 2018 (19:05)

Situace na českém realitním trhu se začíná měnit. Vysoké ceny nemovitostí začaly narážet na koupěschopnost poptávky a jejich růst zpomaluje. Zpřísnění hypoték a růst úrokových sazeb postupně ochlazuje zájem o vlastní bydlení a počet realitních transakcí klesá. Jak to ovlivní práci makléře?

Letošní rok byl ještě ve znamení rostoucího zájmu o nemovitosti i jejich cen. Přichází ale stagnace cen a pokles zájmu. „Ceny nemovitostí začaly stagnovat, koupi nemovitosti si může dovolit méně lidí než v minulých letech. Růst cen nemovitostí pravděpodobně předhonil růst příjmů obyvatel,“ uvedl Daniel Kotula, majitel společnosti RE/MAX City.

Svou troškou do mlýna přispěla i Česká národní banka (ČNB), která opět zpřísnila poskytování hypoték, a navíc postupně zvyšuje úrokové sazby. Hypotéky se tak stávají nedosažitelné pro nižší a střední třídu a poptávka po nemovitostech se ochlazuje.

Nabídka vs. poptávka

Pokles prodejů nemovitostí lze vyčíst například z údajů katastrálního úřadu. Počet vkladů vlastnického práva totiž klesl ke konci letošního třetího čtvrtletí meziročně téměř o sedm procent. Prodeje by navíc měly do konce roku dál klesat. Za celý letošní rok by se mělo podle odhadů developerů prodat oproti loňskému roku o 500 nových bytů méně, tedy 5 000 jednotek.

Nabídka nových bytů v Praze se sice ke konci třetího čtvrtletí rozšířila o 300 bytů na 4 650 jednotek, ale pouze zásluhou nižších prodejů. Nabídka dostupných secondhandových bytů k prodeji v Praze podle údajů společnosti Trigema nasbíraných na zhruba 20 realitních serverech klesá. Jen mezi druhým a třetím čtvrtletím došlo k poklesu o více než pětinu.

Hypoteční trh v kleštích

Ochlazení je znatelné i na hypotečním trhu. Objem poskytnutých hypoték za prvních devět měsíců letošního roku podle ukazatele Fincentrum Hypoindex meziročně poklesl o pět procent a počet nových hypoték dokonce o více než 10 procent.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!