Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

Devadesát procent Pražanů by preferovalo vlastní byt. Polovina na něj nemá

denik.cz, 30. prosince 2018 (19:05)

Necelá polovina Pražanů bydlí ve vlastním bytě nebo domě. Vyplynulo to z průzkumu agentury Ipsos, která se dotazovala více než tisíce obyvatel hlavního města na to, jak bydlí a jak by bydlet chtěli. Šetření ovšem zároveň ukázalo, že velká část dotázaných nebydlí podle svých představ. Na otázku: Jaký typ bydlení preferujete? totiž přesně 90 procent oslovených odpovědělo, že by upřednostnilo vlastnické bydlení.

Na vlastnickém bydlení považují lidé za nejdůležitější jistotu (nezávislost na pronajímateli) v 56,4 procentech. Třetina lidí (33 procent) hodnotí kladně to, že díky vlastnímu bytu nebudou mít ve stáří s bydlením finanční starosti. Možnost nemovitost kdykoli prodat je důležitá pro necelých deset procent oslovených.

„Vlastní bydlení preferují lidé napříč všemi věkovými kategoriemi. Není tedy pravda, co tvrdí někteří noví politici, že lidé a to hlavně ti mladí nechtějí být vázáni hypotékou a dávají přednost nájmům,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. Nejmladší dotázaná kategorie od 18 do 26 let by totiž volila vlastní bydlení v 88,5 procentech případů.

Z výsledků je zřejmé, že i mladí lidé dnes na bydlení nahlížejí především pohledem nákladů a v době, kdy není rozdíl mezi splátkou hypotéky a cenou nájemného nijak dramatický, pro ně představuje vlastnické bydlení z dlouhodobého hlediska výhodnější variantu. Pokud si ji samozřejmě mohou dovolit. A nemusí se ani obávat situace, kdy by potřebovali byt zatížený hypotékou prodat. Banky jsou na tyto varianty připraveny a převod nemovitosti s hypotékou je dnes již běžnou záležitostí.

Fakt, že lidé nebudou vázáni dlouhodobými finančními závazky, boduje u nájemního bydlení. Pouze však v 25,8 procentech případů. Stejně tak flexibilita neboli možnost kdykoliv se odstěhovat (v 17,7 procentech). Největší část z těch, kteří bydlí v nájmu, a to celých 48,4 procenta ale uvedlo, že nemá na vlastní byt dostatek prostředků.

Zdroj článku a fotografie: denik.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!