Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Nedostatek bytů vystřelil náklady na bydlení nad inflaci

e15.cz, 29. prosince 2018 (16:05)

Z bydlení se stává čím dál dražší záležitost, a to ve vlastnické i nájemní variantě. Stát se pokusí zmírnit situaci podporou výstavby obecních bytů.

Z rostoucích nájmů se stal v Česku nový fenomén. Nájemné za byt se v listopadu meziročně zvýšilo o 3,3 procenta, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Celková inflace byla dvě procenta.

„Nájemné patří k dynamičtěji rostoucím položkám spotřebního koše. Na celkové inflaci se ale podílí vzhledem ke své váze omezeně. Větší význam má nájemné v Praze, kde jeho meziroční růst dosahuje 6,3 procenta než ve zbytku země,“ komentoval vývoj Pavel Sobíšek, hlavní ekonom UniCredit Bank.

Ještě více rostou náklady lidí s vlastními byty. „Meziroční růst nákladů vlastnického bydlení dosáhl v říjnu 4,9 procenta, což při jejich velké váze ve spotřebním koši znamená, že tato jediná položka přidala k meziročnímu růstu cenové hladiny víc než půl procentního bodu. Na celkovém růstu cen se tedy imputované nájemné podílelo téměř čtvrtinou,“ dodal ekonom z UniCredit Bank.

Nejvíce zdražují nájmy za pražské a brněnské byty. V Praze se za poslední tři roky zvýšily přibližně o 40 procent, v Brně o dvacet, vyčíslila růst služba Ideální nájemce.cz.

„Ceny nájmů ve dvou největších městech republiky rostou druhým nejrychlejším tempem ze všech zemí Evropské unie. Hlavním důvodem je nedostatek bytů k pronájmu a pomalá výstavba,“ uvedl Martin Březina, spoluzakladatel projektu Ideální nájemce.cz.

Větší zájem o nájemní byty a rostoucí nájemné přilákalo do tohoto segmentu řadu řadu spekulantů. Jejich akviziční apetit rovněž zvýšil rozmach krátkodobého ubytování v bytech pro turisty. Na krátkodobých pronájmech začala ve velkém vydělávat například i byznysmenka Ivana Tykač. Jiní developeři jako je Sekyra Group nebo Central Group zase vytvářejí celé bytové projekty šité na míru investorům.

Více čtěte na e15.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!