Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Transformace pražských brownfieldů nabídne nové byty a občanské vybavení

tvarchitect.com, 27. prosince 2018 (19:05)

Bývalé průmyslové a nádražní areály vábí v hlavním městě řadu investorů a developerů. Pro ně je to příležitost postavit celé čtvrtě v centru Prahy. Rozvojová území, která leží ladem, si přejí změnit také jednotlivé městské části, které si od nových čtvrtí slibují především nové byty.

V celém Česku se nachází až jedenáct tisíc brownfieldů, odhaduje agentura Czechinvest. V samotném hlavním městě vybral magistrát jedenáct největších území, na kterých by v případě transformace mohlo žít až sto padesát čtyři tisíc lidí a práci by tam našlo až dvě stě dvanáct tisíc lidí.

Stát je v minulosti rozprodal

U mnohých těchto území však stále platí stavební uzávěra. Magistrát by v příštím roce měl spolu s Institutem plánování a rozvoje vytvořit jakousi kuchařku, jak s brownfieldy nakládat. Nejde ale jen o změny územního plánu, ale i doporučení týkající se ekonomicko-sociální roviny. Podle Ondřeje Boháče, ředitele Institutu plánování a rozvoje však půjde jen o základní rámování. „Každé území vyžaduje individuální přístup, neexistuje univerzální řešení, “ řekl Boháč. Šéf IPR kritizuje fakt, že v minulosti stát tato území bez ohledu na město rozprodal. Brownfieldy tak mají i desítky vlastníků a město je tak závislé na vůli investora

Například na pražském Smíchově, kde jsou nevyužívané drážní plochy, je revitalizace v plném proudu. Developer Sekyra Group se spoluinvestory tu chce zrealizovat Smíchov City, součástí by měl být i nový dopravní terminál. „V projektu jsou již vydána první územní rozhodnutí. První výstavbu tak vidíme v poměrně nedaleké budoucnosti,“ uvedl Daniel Mazur, starosta Prahy 5. Stavební uzávěra však stále platí u sousedícího území podél nábřeží vedle Strakonické ulice, kde se nachází sportovní areál. Část smíchovských obyvatel si zbourání sportoviště nepřeje, starosta chce o jeho zachování nadále jednat.

Výstavba bytů na Vysočanech

Nová čtvrť na místě drážního areálu v Bubnech na Praze 7 by mohla propojit Holešovice s Letnou. Prostor podobně velký jako Staré město už dvacet let leží ladem a stále se řeší, jak ho využít. Většinu území vlastní realitní skupina CPI, část ale patří i městské části. „Pozemky chceme využít k výstavbě škol, školek a zařízení pro seniory,“ řekla místostarostka Lenka Burgerová. Dodala, že městská část považuje za nezbytné, aby zdejší dopravní infrastruktura zajistila dobrou obslužnost území. V souvislosti s Bubny se mluví například o stavbě nové budovy filharmonie.

Změnu brownfieldů na obyvatelná území řeší i na Vysočanech. Pozůstatek bývalého průmyslového gigantu ČKD je odblokován od stavební uzávěry a přibližně šestina území už prošla transformací. Byty v brownfieldech podle místostarosty Prahy 9 Marka Doležala vznikají postupně již několik let a už zde bydlí i první obyvatelé. Na nejrozsáhlejším rozvojovém území v Praze staví hned několik developerů – YIT, AFI Europe, Vivus či Codeco. „Praha 9 se všemi investory o návrzích projektů jedná. Projekty posuzujeme v rámci rozvoje celého území s ohledem na řešení dopravy a s důrazem na to, aby vznikaly městské čtvrti s širokou občanskou vybaveností a zázemím,“ uzavírá Doležal.

Zdroj článku a fotografie: tvarchitect.com

Vyplňte správně emailovou adresu!