Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Transformace pražských brownfieldů nabídne nové byty a občanské vybavení

tvarchitect.com, 27. prosince 2018 (19:05)

Bývalé průmyslové a nádražní areály vábí v hlavním městě řadu investorů a developerů. Pro ně je to příležitost postavit celé čtvrtě v centru Prahy. Rozvojová území, která leží ladem, si přejí změnit také jednotlivé městské části, které si od nových čtvrtí slibují především nové byty.

V celém Česku se nachází až jedenáct tisíc brownfieldů, odhaduje agentura Czechinvest. V samotném hlavním městě vybral magistrát jedenáct největších území, na kterých by v případě transformace mohlo žít až sto padesát čtyři tisíc lidí a práci by tam našlo až dvě stě dvanáct tisíc lidí.

Stát je v minulosti rozprodal

U mnohých těchto území však stále platí stavební uzávěra. Magistrát by v příštím roce měl spolu s Institutem plánování a rozvoje vytvořit jakousi kuchařku, jak s brownfieldy nakládat. Nejde ale jen o změny územního plánu, ale i doporučení týkající se ekonomicko-sociální roviny. Podle Ondřeje Boháče, ředitele Institutu plánování a rozvoje však půjde jen o základní rámování. „Každé území vyžaduje individuální přístup, neexistuje univerzální řešení, “ řekl Boháč. Šéf IPR kritizuje fakt, že v minulosti stát tato území bez ohledu na město rozprodal. Brownfieldy tak mají i desítky vlastníků a město je tak závislé na vůli investora

Například na pražském Smíchově, kde jsou nevyužívané drážní plochy, je revitalizace v plném proudu. Developer Sekyra Group se spoluinvestory tu chce zrealizovat Smíchov City, součástí by měl být i nový dopravní terminál. „V projektu jsou již vydána první územní rozhodnutí. První výstavbu tak vidíme v poměrně nedaleké budoucnosti,“ uvedl Daniel Mazur, starosta Prahy 5. Stavební uzávěra však stále platí u sousedícího území podél nábřeží vedle Strakonické ulice, kde se nachází sportovní areál. Část smíchovských obyvatel si zbourání sportoviště nepřeje, starosta chce o jeho zachování nadále jednat.

Výstavba bytů na Vysočanech

Nová čtvrť na místě drážního areálu v Bubnech na Praze 7 by mohla propojit Holešovice s Letnou. Prostor podobně velký jako Staré město už dvacet let leží ladem a stále se řeší, jak ho využít. Většinu území vlastní realitní skupina CPI, část ale patří i městské části. „Pozemky chceme využít k výstavbě škol, školek a zařízení pro seniory,“ řekla místostarostka Lenka Burgerová. Dodala, že městská část považuje za nezbytné, aby zdejší dopravní infrastruktura zajistila dobrou obslužnost území. V souvislosti s Bubny se mluví například o stavbě nové budovy filharmonie.

Změnu brownfieldů na obyvatelná území řeší i na Vysočanech. Pozůstatek bývalého průmyslového gigantu ČKD je odblokován od stavební uzávěry a přibližně šestina území už prošla transformací. Byty v brownfieldech podle místostarosty Prahy 9 Marka Doležala vznikají postupně již několik let a už zde bydlí i první obyvatelé. Na nejrozsáhlejším rozvojovém území v Praze staví hned několik developerů – YIT, AFI Europe, Vivus či Codeco. „Praha 9 se všemi investory o návrzích projektů jedná. Projekty posuzujeme v rámci rozvoje celého území s ohledem na řešení dopravy a s důrazem na to, aby vznikaly městské čtvrti s širokou občanskou vybaveností a zázemím,“ uzavírá Doležal.

Zdroj článku a fotografie: tvarchitect.com

Vyplňte správně emailovou adresu!