Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

S realitní kanceláří, nebo bez? Realitním makléřům nevěří skoro 80 procent Čechů

hypoindex.cz, 4. července 2018 (19:01) - Nemovitosti

Když se lidé při nákupu, či prodeji nemovitosti rozhodují, zda využít služeb realitní kanceláře, půlka je pro a půlka proti. Jenže ti, co realitní kanceláře využijí, svého rozhodnutí pak litují. Samozřejmě ne všichni, ale celých 77 procent lidí hodnotí úroveň realitních kanceláří negativně. Ukázal to průzkum společnosti Zdravá nemovitost.

Pouhá tři procenta lidí, kteří si za poslední čtyři roky zakoupili nemovitost, mají o úrovni realitních kanceláří pozitivní mínění. Pětina respondentů má pak neutrální postoj.

Problém jsou nedostatečné informace

Důvodem negativních postojů k realitním kancelářím je neuvádění pravdivých informací včetně skutečného technického stavu prodávané nemovitosti. Až po nákupu, či prodeji lidé objevují vady, o kterých je realitní makléř neinformoval.

“Nemovitost je podnikání lidí a podobně jako ostatní profese trpí různými stupni pozitivní i negativní pověsti po celém světě. Přiměřená regulace trhu na českém trhu, která vyžaduje minimální úroveň vzdělání a znalostí před udělením licence k výkonu praxe a to bez ohledu na to, zda je daný trh regulován či nikoliv, Keller Williams pevně věří v kvalitní vzdělání svých makléřů na všech trzích a již zahájil svou činnost Ignite trénink v prvním obchodním centru, Keller Williams Prague Prime, který je zdarma všem, ” řekla Jana Hrstková, řídící partner Keller Williams Czech Republic.

Problém s nedůvěrou v realitní kanceláře tedy není nic neobvyklého. Podle odborníků se v ostatních zemích se realitky potýkají se stejným problémem.

„Často se například setkáváme s klienty, kteří zakoupili nemovitost s odlišnou výměrou, než jaká byla uváděna v původním inzerátu. Dokonce se stává, že pokud nemovitost nabízí více realitních kanceláří současně, uvádí každá z nich jinou obytnou plochu,“ říká Michal Flachs, jednatel společnosti Zdravá nemovitost, která zajišťuje prověření a reklamaci vadných nemovitostí, stejně tak jako jejich bezpečný nákup a prodej.

Jenže i prodej nemovitosti bez realitní kanceláře má svá úskalí. Lidé, kteří měli třeba špatnou zkušenost s nákupem, či prodejem bytu, podruhé zkouší nemovitost prodat přes inzerát sami.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!