Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Přihlášení do uživatelského profilu Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Zaregistrujte se

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

 
 

V Praze stále chybí nové byty

retrend.cz, 9. ledna 2019 (19:05)

Nedostatečná výstavba a omezená nabídka nových bytů představuje závažný problém pražského realitního trhu. Za významným zpomalením výstavby stojí zejména zdlouhavé stavební řízení a nedostatek pozemků. Česko se tak dlouhodobě řadí mezi země s nejkomplikovanějším vyřizováním územního rozhodnutí a stavebního povolení. Celý proces tu mnohdy trvá pět až deset let.

Byty jako nedostatkové zboží

Podle strategického plánu je potřeba v Praze dokončit ročně zhruba 6 000 nových bytů. V posledních letech se ovšem povolování staveb výrazně zpomalilo a v průměru je povolováno jen 3 500 bytů za rok. Nepříznivý vývoj je alarmující o to více, že podle studie Sdružení pro architekturu a rozvoj může v metropoli již v roce 2030 chybět až 50 000 bytů. Do roku 2050 by měl navíc počet obyvatel Prahy vzrůst až o 250 tisíc.

Absence vize a budoucího rozvoje města

Průtahy na úřadech a komplikovanost stavební legislativy však nejsou jedinými úskalími rezidenčního trhu. Praze chybí také jasná vize a plán rozvoje. Výstavba v metropoli se totiž stále řídí starým územním plánem a k přijetí nového tzv. Metropolitního plánu pravděpodobně nedojde dříve než za dva roky. Jasně definované pozemky a plochy určené k zástavbě by přitom mohly ke zlepšení současné situace významně pomoci.

Potenciál brownfieldů

Nedostatek pozemků a odklon od výstavby na tzv. zelené louce vede řadu developerů v Praze k revitalizaci dlouhodobě nevyužívaných areálů a průmyslových objektů, které leží ladem a chátrají. Právě rozvojová území skýtají obrovský potenciál a na 11 největších pražských brownfieldech by do budoucna mohly vyrůst byty až pro 154 000 lidí. Největší rozvojová lokalita o 220 hektarech se nachází ve Vysočanech a Hloubětíně na Praze 9, kde např. už nyní developerská společnost YIT buduje rozsáhlou městskou čtvrť Suomi Hloubětín s 900 novými byty na prodej až pro 2 500 rezidentů.

Zdroj článku a fotografie: retrend.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!