Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Rusnok se obul do vlády. Jediný, kdo něco dělá na trhu s bydlením je ČNB

hypoindex.cz, 11. ledna 2019 (19:05)

Ceny nemovitostí stále rostou a hypotéky zdražují. Rostou i nájmy a někteří lidé mají problémy sehnat odpovídající bydlení. Zvlášť v Praze se situace stále zhoršuje. Nájmy i ceny nemovitostí rostou hlavně v univerzitních městech a v turistických lokalitách.

Česká národní banka v loňském roce pětkrát zvýšila úrokové sazby a od roku 2016 zpřísňuje svými doporučeními poskytování hypotečních úvěrů. Kvůli tomu se na ČNB snáší kritika. Ale ČNB vyhodnotila předchozí éru levných hypoték jako riziko pro banky, takže se rozhodla pro regulaci trhu.

“Rozumím tomu, že se na nás soustřeďuje pozornost, protože jsme jediní, kdo na trhu s bydlením něco dělá. Vláda jenom planě mluví, ale reálně se pro lepší dostupnost bydlení nedělá nic,” řekl v rozhovoru pro týdeník Ekonom Jiří Rusnok, guvernér České národní banky. “Je jedno, zda by stavěli developeři, bytová družstva, stát nebo obce. Prostě se nestaví,” dodal Rusnok.

Největší problém je nedostatek bytů

Rusnok vidí hlavní zádrhel v tom, že se staví málo bytů. Poukázal také na to, že je potřebná nejen regulace krátkodobých pronájmů, ale také zvýšení daně z nemovitosti.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!