Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Češi dávají přednost vlastnímu bydlení

modernibyt.cz, 16. ledna 2019 (19:05)

V Evropě je trendem nájemní bydlení. Navzdory tomu Češi stále preferují vlastní bydlení. Vnímají jej jako smysluplné investování. Týká se to především exkluzivních projektů s výjimečnou lokalitou. Těch se ne zcela pozitivní ekonomické prognózy v zásadě nedotýkají.

Top´rezidence Pomezí

Máte rádi zdravý životní styl, ale nechcete se vzdát blízkosti města? Pak zaostřete na historicky známé místo, pražskou rezidenční čtvrť Košíře. Na úbočí svahu Vidoule, v ulici Na Pomezí, v přímé blízkosti parku s rozlehlými výhledy na celou Prahu vzniká místo pro krásné bydlení – top’rezidence Pomezí.

První etapa projektu je realizována podle návrhu známého pražského architekta Petra Bouřila (ABM architekti) a nabízí ve čtyřech čtyřpodlažních domech 90 prémiových bytů s dispozicemi 2+kk až 5+kk o výměrách od 40 do 250 m2 podlahové plochy. Vrcholem nabídky jsou dvouúrovňové penthousy s velkými střešními terasami a výhledem na Prahu. Všechny byty jsou navrženy jako nízkoenergetické s řízeným větráním s rekuperací tepla se zvlhčováním a ochlazováním přiváděného vzduchu. Více nejen o první etapě projektu na WWW.TOP-REZIDENCE.CZ

Molo Lipno Resort

Vyrůstá z mírného svahu na břehu Lipna v obci Lipno nad Vltavou a svou orientací na západ nabízí překrásné výhledy na vodní hladinu a okouzlující přírodní panoramata. Pořiďte si druhý domov na břehu Lipna – 79 exkluzivních bytů a penthousů s výjimečnou architekturou a standardem světové úrovně.

Nechte se hýčkat komfortem pětihvězdičkového servisu v podobě welness & spa, vysokou gastronomií v luxusní restauraci či méně formálním bistru, cocktail baru a privátním MOLO Beach Clubu. Oceníte non stop služby recepce a concierge a speciálně upravené nájezdy pro sportovní vozy či velká parkovací místa pro SUV. WWW.MOLOLIPNO.CZ

Čertův vršek

V klidné libeňské vilové čtvrti vyroste z dílny Skanska Reality projekt s názvem Čertův vršek, který splňuje náročná kritéria na výjimečné bydlení. V rezidenci Čertův vršek vznikne pouze 39 nových domovů s převahou velkých, vícepokojových bytů s dispozicí 3+kk či 4+kk. Také proto je tento exkluzivní projekt ideální volbou pro rodiny i všechny, kteří mají rádi svůj prostor s dotekem luxusu. Uzavřený areál, většinou jen se dvěma byty na každém patře, vytváří jedinečnou atmosféru pohody a bezpečí. Tento projekt roste s důrazem na životní prostředí.

Jde o druhý rezidenční projekt v Česku disponující unikátním systémem pro hospodaření s šedou vodou. To znamená, že voda z umyvadel, van a sprch může být po zachycení a přečištění opětovně využívána pro splachování toalet. Celý projekt je navíc připraven dle mezinárodní metodiky BREEAM, která hodnotí vliv projektu na životní prostředí a jeho celkovou udržitelnost. Zahájení prodeje projektu k 20.11. 2018. WWW.SKANSKA.CZ/REALITY

Šárka Tichá Obchodní manažerka projektu MOLO Lipno Resort, Luxent Exclusive Properties

Jak velký zájem je aktuálně v Čechách o nákup nemovitostí pro tzv. druhé bydlení?

Zájem o druhé bydlení u nás roste a v poslední době jde i o poptávku po větších, rodinných bytech. Klientela je náročná. Projekt MOLO Lipno Resort jde této poptávce naproti. Nabízí vysoký komfort luxusního druhého bydlení.

Jsou nároky na architekturu a interiéry druhého bydlení shodně vysoké jako pro bydlení denního využití?

Mnohdy jsou nároky dokonce vyšší, i když lehce odlišné. Když máte doma své pohodlí a nastavený určitý standard bydlení, tak ho zcela logicky požadujete i od svého dalšího bydlení, byť v něm nutně nemusíte trávit tolik času jako doma. Navíc v tomto případě vyvstává potřeba specifických služeb – relaxace, sportovní vyžití, zážitková gastronomie. Příjemné zážitky jsou atributy víkendového komfortu.

Proč se stává tak atraktivní destinací právě lokalita Lipna?

Žijeme v rychlém životním tempu a možnost být v klidu, v přírodě a v pohodlí víkendového domova se stává přirozenou potřebou. Lipno nabízí celoroční sportovní i kulturní vyžití jako třeba lyžařské areály, cyklotrasy, aquapark, stezku v korunách stromů, bobovou dráhu, jachting, turistiku a další – vše v čisté přírodě na břehu Lipna. Přitom je vám tento exkluzivní druhý domov na dosah, například z Prahy za méně než tři hodiny

Tee House Čeladná

Golfový resort u domu, krásný výhled na Beskydy, bazén, wellness a spa, běžkařské trasy, turistické a cyklistické stezky, stáj s koňmi. To je jen malá ochutnávka z toho, co nabízí resort Tee House Čeladná. Horské apartmány v srdci beskydských hor v prvotřídním standardu přesvědčí snad každého, kdo přemýšlí o pořízení svého „druhého bydlení“. Projekt nabízí celoroční nejen sportovní vyžití a majitelům poskytuje absolutní komfort v podobě restaurace a donáškového servisu, úklidu či concierge služeb, a zejména golfového areálu, jehož je Tee House součástí. WWW.TEEHOUSE.CZ

Rezidence Churchill

Architektonicky zajímavou stavbou s výjimečnou lokalitou a vysokým standardem provedení je unikátní projekt na pomezí centra Prahy a Vinohrad – Rezidence Churchill. Největším benefitem je pěší dostupnost do kulturního i historického centra a krásný výhled na panoramata Prahy a Národní muzeum.

Vydáte-li se ze svého nového bytu na procházku Italskou ulicí přes Riegrovy sady a Vinohradskou třídu, dojdete až na náměstí Míru, kde se nacházejí vyhlášené restaurace, oblíbené obchody s módou a nechybí ani parky pro chvíle odpočinku strávené v kousku přírody. Projekt Rezidence Churchill pochází ze známého ateliéru Aukett, všechny bytové prostory jsou navrženy ve vysoce luxusním vybavení a jsou dobře odhlučněné. Celý dům má také společné prostory se službami recepce 24/7/365 a je řešen jako bezbariérový. WWW.REZIDENCE-CHURCHILL.CZ

JAN SELLNER Investor SUDOP Invest a. s.

Jaké kritérium je v dnešní době prioritou při výběru nemovitosti v segmentu luxusních rezidenčních projektů?

O atraktivitě a kvalitě nemovitosti rozhoduje především lokalita. Splní-li potřeby a nároky klienta, je vysoká míra pravděpodobnosti, že se klient pro koupi rozhodne, a to i v případě, že v některém dalším požadavku bude dělat kompromis. Přání a nároky zájemců reflektují dobu, tudíž je nezbytné mít připravenost na Smart Home technologie, mít maximální zajištění bezpečnosti a soukromí rezidentů. Předností jsou samostatný servis recepce 24/7/365 a pohodlná a velká parkovací místa i pro vozy SUV. U klientů rozhodují sekundárně také emoce a estetické cítění, musí se jim projekt a jeho architektura líbit.

Ovlivňují zájem a kupní chování klientů, kteří se orientují na rezidenční projekty, ne zcela veselé ekonomické prognózy posledních měsíců?

Pokud máte na mysli krok ČNB o zpřísňování hypoték, ke kterému došlo od 1. října, pak se domnívám, že obecně tento krok přibrzdí poptávku po bytech. Ale v případě Rezidence Churchill zásadní změnu nepředpokládáme. Naše klientela buď úvěr na koupi nečerpá vůbec, anebo bez problému projde i přísněji nastaveným sítem ČNB. Z pohledu investora stojícího za realizací Rezidence Churchill v Italské ulici cítíme, že zájem o novostavbu v centru Prahy s pěším dosahem do centra a blízkostí Riegrových sadů je velký, a máme nyní v době výstavby prodáno přes polovinu bytů v projektu.

Jinonická Rezidence

I dnes se dá sehnat bydlení v Praze poblíž centru, a přitom s přírodou na dosah. Komorní bydlení v Jinonické Rezidenci disponuje pouze osmi byty různých velikostí, které zaručují dostatek soukromí s výhledy do zeleně. Všechny byty s výjimkou jednoho mají vlastní venkovní prostory, jež si můžete představit v podobě zahrádky, terasy, lodžie anebo balkonu.

Standardní vybavení bytů v energetické třídě B odpovídá vysokým nárokům na současné bydlení a zahrnuje kvalitní materiály a výrobky renomovaných značek. Více na WWW.JINONICKAREZIDENCE.CZ

DAVID WITTASSEK Architekt a partner QARTA architektura

Jaké standardy jsou považovány za samozřejmost u projektů vyšší cenové kategorie?

Vzhledem k dnešní ceně bytů je otázka, co je vyšší kategorie. Určitě lze hovořit o tom, co je dnes standardní, co je více, co méně. Bydlení a standardy se logicky vyvíjejí v čase stejně jako my. Typickým prvkem, který bych si dovolil zmínit, je třeba balkon nebo lodžie. Tento prvek se dnes stává naprosto nezbytnou součástí a standardem bytů a domů. Jedním z dalších prvků, který se objevuje stále častěji, je důraz na ekologii a moderní technologie.

Jak moc je kladen důraz na architekturu projektu s ohledem na umístění a charakter (atmosféru) lokality?

Po dlouhé době své praxe jsem potěšen z narůstající společenské poptávky – potřeby tvořit domy, věci, místa s vyšší přidanou hodnotou. Říkám si konečně a jen tak dál.

Aktuálně se věnujete projektu Rezidence Invalidovna. Je v něčem odlišný?

Je zcela výjimečný. Přístup investora byl od samého počátku takový, abychom vytvořili něco naprosto výjimečného, jedinečného, osobitého. Myslím, že všechny tyto aspekty se nám společně s investorem Trigema a Davidem Černým podařilo do projektu promítnout. Nejde jen o koncept a řešení hmoty domu, kdy je celek složen z jednotlivých ustupujících a různě pulzujících kvádrů, ale také o další aspekty. Těmi jsou sochy, velmi silný moment nebo zpracování materiálů a detailů, které již v tento okamžiku promýšlíme.

Zdroj článku a fotografie: modernibyt.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!