Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Nemáte dost vysoký příjem na hypotéku? Řešení existuje

hypoindex.cz, 21. července 2018 (09:01) - Investice - Nemovitosti - Finance - Hypotéky

Česká národní banka (ČNB) od října dále zpřísní poskytování hypoték. Na hypotéku nedosáhnout lidé s nižšími ani průměrnými příjmy. Věsit hlavu však nemusí, řešení existuje.

Statistiky Evropského orgánu pro bankovnictví (EBA) z roku 2017 ukazují, že podíl špatných úvěrů na bydlení dosahuje v Česku 1,4 procenta, průměr v Evropě je přitom 5,3 procenta. ČNB navíc již v loňském roce začala hypoteční trh chladit, když postupně omezila výši poskytované hypotéky k zástavní hodnotě nemovitosti (ukazatel LTV).

Dokonce poprvé od roku 2009 poklesl podle Fincentrum Hypoindexu meziměsíčně objem i počet poskytnutých hypotečních úvěrů. ČNB to přesto nestačí. „S tím, jak růst cen bydlení předstihuje zvyšování příjmů domácností, se dlužníci stávají zranitelnějšími. Zároveň roste pravděpodobnost, že o úvěr budou čím dál více usilovat rizikovější žadatelé,“ řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

ČNB proto od 1. října zavede v rámci svých doporučení požadavky na příjmy žadatele o hypotéku. Celkový dluh žadatele nebude smět překročit devítinásobek jeho ročního příjmu (ukazatel DTI) a zároveň nesmí být měsíční splátka dluhu vyšší než 45 procent jeho čistého měsíčního příjmu (ukazatel DSTI). Výjimkou budou specifické případy maximálně však do pěti procent úvěrů.

Mladí a lidé s příjmem do 30 tisíc korun by měli smůlu

Na hypotéku by podle analýzy České bankovní asociace (ČBA) za těchto podmínek nedosáhla v loňském roce zhruba pětina žadatelů u bank, tedy 22 tisíc z celkových 110 tisíc žadatelů. Co do objemu by pak byla negativně ovlivněna třetina žádostí. Společně s klienty stavebních spořitelen by na základě těchto opatření bylo odmítnuto 27 tisíc žadatelů.

Regulace by se nejvíce dotkla mladých žadatelů ve věku od 25 do 35 let a domácností s čistým příjmem do 30 tisíc korun měsíčně. Podle ČBA by ale byly negativně ovlivněny i domácnosti s čistým příjmem do 60 tisíc korun měsíčně.

více čtěte na: hypoindex.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!