Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Nejen Transgas. Demolice čeká další brutalistickou budovu

denik.cz, 24. ledna 2019 (19:05) - Architektura

Zatímco odborníci jsou jimi fascinováni a bojují za jejich zachování, pro mnoho Pražanů jde o těžkopádnou připomínku minulého režimu. Řeč je o brutalistických stavbách, které dráždí mohutností i originálním vkladem architekta.

Debaty o tom, zda brutalistické stavby chránit, či nikoli, znovu rozvířilo povolení k demolici budovy Transgasu v Praze 2. Ministerstvo kultury ji totiž neprohlásilo za kulturní památku a stavební úřad Prahy 2 povolil Transgas zbourat.

Zatím čekáme, až rozhodnutí nabude právní moci,“ řekla Pražskému deníku Kristýna Křemencová, mluvčí společnosti HB Reavis, která objekt vlastní. Stát se tak má příští týden, konkrétně 29. ledna, poté stržení stavby už nic nezabrání.

Ministerstvo kultury dříve prohlásilo, že na hodnotě brutalistických staveb nepanuje shoda mezi odborníky. S tím nesouhlasí skupina architektů z ČVUT, která koncem loňského roku podala návrh na prohlášení vybraných pražských brutalistických staveb za nemovitou kulturní památku.

Zbouraný hotel, ústředna i výtopna

Jedná se například o budovy Mezinárodního svazu studenstva, jejíž majitel plánuje rekonstrukci, hotelu Intercontinental, Centrotexu a Strojimportu, pražského planetária, krematoria v Motole nebo studentské koleje v Podolí či na Větrníku. Chce je tak ušetřit před osudem zbouraného Hotelu Praha nebo telefonní ústředny v Dejvicích, budovy Omnipolu v Nekázance či výtopny na Invalidovně.

Mezi více než 200 brutalistickými budovami v metropoli je i tzv. žižkovský mordor, telekomunikační budova s věží, která patřila v 80. letech k technologické špičce v Evropě. Po odstěhování firmy CETIN v roce 2020 počítá její majitel, společnost Central Group, s demolicí. Na jejím místě vyrostou nové objekty. „Pořádáme workshop, do kterého se přihlásili přední architekti ze třiceti zemí,“ nastiňuje Marcela Fialková, mluvčí Central Groupu. Vítězný projekt vybere odborná porota v březnu.

Mezi brutalistické stavby se řadí i vysílač na Žižkově podle návrhu architekta Václava Aulického nebo třeba budova banky ve Štefánikově ulici na Smíchově od architekta Karla Pragera přezdívaná bunkr.

Zdroj článku a fotografie: denik.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!