Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Důvody k rostoucím cenám bytů v Praze mohou brzy odpadnout. Přesto neklesnou, míní analytici

e15.cz, 29. ledna 2019 (16:29) - Development

Ceny bytů v Praze dlouhodobě rostou a tempo přitom nepolevuje. Hlavním důvodem je, že poptávka po bytech stále výrazně převyšuje nabídku. Nedá se proto očekávat, že by v brzké době klesaly.

Ceny nových prodaných bytů začaly výrazně růst v roce 2015. Od té doby do konce roku 2018 vzrostly o 82 procent. A nejen to, na konci minulého roku ceny překonaly psychologickou hranici 100 tisíc korun za metr čtvereční.

„Zájem o bydlení v Praze trvá. Lidé zvyšují své nároky, chtějí bydlet v novém nebo koupit byt na investici. Stále častěji ale musí dělat kompromis u velikosti bytu nebo lokality. Je třeba zvýšit nabídku a také začít hledat cesty k cenově dostupnějším bytům a doplnit segment levnějšího bydlení, který prakticky vymizel,“ uvedl generální ředitel Skanska Reality Petr Michálek.

Nejdražší bydlení je na Praze 1, případně jejím okolí, nejlevněji lze sehnat byt na Praze 9 či na Praze 10. Analýza Trigemy, Skanska Reality a Central Group dále ukázala, že nejvyšší cenu na metr čtvereční mají byty s dispozicemi 1+kk.

Ruku v ruce s vyššími cenami bytů v Praze jde i zvyšující se nájemné. Jak bylo řečeno výše, důvodů k neslábnoucímu růstu cen i nájemného je celá řada. Jedná se o celkově dobrou kondici ekonomiky, obecně uvolněnou měnovou politiku zlevňující půjčky, délku trvání stavebního řízení, populační vývoj, turismus a stěhování lidí do Prahy.

Více čtěte na e15.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!