Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Developeři: Nový stavební zákon přinese revoluci, zlepší dostupnost bydlení

e15.cz, 6. února 2019 (19:30)

Návrh nového stavebního zákona je krok správným směrem. Měl by pomoci velkým investorům i občanům, mohl by také vyřešit současnou kritickou situaci na bytovém trhu. Uvedli to zástupci stavebních, developerských a realitních firem, které oslovila. Podobně jako analytici považují platnost zákona od roku 2021, se kterým počítá ministerstvo pro místní rozvoj, za ambiciózní plán.

Nový stavební zákon by měl zkrátit povolovací řízení u staveb ze současného průměru 5,4 roku na jeden rok. Územní řízení, stavební řízení a EIA se sloučí do jednotného povolovacího řízení. Měl by vzniknout Nejvyšší stavební úřad, který bude součástí státní správy. Návrh dál počítá s tím, že pokud se příslušný úřad nevyjádří do 30 dní, bude platit takzvaná fikce souhlasu, tedy bude se mít za to, že úřad souhlasí. Stavbu nepůjde povolit dodatečně.

Návrh nového zákona je dobrou zprávou nejen pro investory, ale i pro běžné občany, uvedl mluvčí developerské společnosti Finep David Jirušek. „Ti nejenže nebudou muset trávit nekonečné hodiny a dny na úřadech kvůli stanovisku na domky na nářadí či bazén. Ale díky změně se dočkají také rychlejší výstavby infrastrukturních staveb. Je to první, ale nezbytný krok k odblokování špatné situace ve výstavbě, na který se čeká desítky let,“ dodal.

Podle mluvčího stavební firmy Metrostav Vojtěcha Kostihy povede navržená úprava k přeskupení kompetencí na straně státní správy tak, aby se rozhodovalo rychleji a efektivněji. „Povolovací řízení tak, jak je známe z dnešní praxe, už v moderním světě nefungují. Úřady mezi sebou vedou nekončící ping pong, který nikdo nepíská. Souhlasíme s tím, že je potřeba razantní změna,“ uvedl Kostiha.

Vedoucí právního oddělení M&M Reality Lukáš Štrajt řekl, že termín přijetí zákona je ambiciózní stejně jako celý zákon. „Zde bych doporučil neukvapovat se a přijmout na základě všeobecné shody právně kvalitní a promyšlený zákon, který bude pro stavebnictví opravdovým přínosem. Bylo by jistě vhodné, aby mezi platností a účinností zákona byl delší časový úsek,“ podotkl.

Podle provozního ředitele společnosti Fincentrum Reality Martina Fojtíka představuje návrh zákona v dané problematice revoluci. „Očekáváme, že taková změna by mohla v dalších letech přinést pozitiva především pro koncové spotřebitele v lepší dostupnosti nového bydlení,“ uvedl.

Více čtěte na e15.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!