Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Přestavba kanceláří na byty. Recept na zmírnění realitní krize?

hypoindex.cz, 13. února 2019 (19:05) - Development

Bytů je hlavně ve velkých městech stále nedostatek. A poptávka pořád převyšuje nabídku. Jenže byty není kde brát. Developeři stále zápolí se zdlouhavými povolovacím procesy a ani secondhandových bytů není na trhu tolik, aby pokryly poptávku. Částečně by realitnímu trhu mohlo ulevit předělání kanceláří na obytné byty. Jenže takový projekt není úplně jednoduché zrealizovat. Přitom na západě je to naprosto běžná praxe.

Ne každá kancelářská budova se hodí na k tomu, aby se z kancelářských prostor staly obyvatelné byty se smysluplným rozložením.

„Takovou přestavbu si dovedu představit jen u kanceláří staršího data vzniku, a to buď kancelářské objekty ze socialistické éry, nebo naopak budovy, které byly v 90.letech přestavěny z rezidenčních na kancelářské (například činžovní domy v oblasti Vinohrad a Smíchova). Jelikož tyto budovy nemohou vyhovovat moderním kancelářským standardům, je jejich přestavba zpět na rezidenční účely velmi vhodnou volbou, pokud se nejedná o budovy v zatížené lokalitě. V takových případech pak spíše dochází ke konverzi na jiné účely, typicky na krátkodobé ubytování nebo hotely, jak vidíme například v Legerově ulici, která není pro bydlení ideální lokalitou,“ vysvětluje Ondřej Vlk ze společnosti Colliers.

Jenže ani kancelářských prostor není mnoho. Ondřej Vlk dále dodává, že neobsazenost kanceláří se pohybuje těsně nad 5 % – takže se podle něj obtížně shánějí prostory i pro kancelářské nájemce.

více čtěte na: hypoindex.cz

Projektové tipy

Vyplňte správně emailovou adresu!