Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Na Nákladovém nádraží Žižkov vzniknou byty

prahatv.eu, 19. února 2019 (20:18) - Development

Nákladové nádraží Žižkov se v budoucnu promění. Stavět byty tam mají v plánu hned tři investoři. Dva z nich už projekt představili. Třetí firma - společnost Penta - nyní vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž. Na Žižkově chce postavit rezidenční projekt s 500 byty.

Žižkovské nádraží patřilo podle odborníků k nejmodernějším svého druhu v Evropě. V roce 2002 se tady ale provoz nadobro zastavil. Od té doby se toto území řadí k tzv. pražským brownfieldům, které metropoli nepatří, protože je v minulosti stát rozprodal.

"Co se týče brownfieldů obecně, tak my máme záměr odemknout ty pražské tak, aby mohlo dojít k výstavbě bytů na těchto brownfieldech. Jsou to plochy ve městě, které nejsou využité, přitom je tam infrastruktura dostupná, takže my určitě usilujeme o to, abychom usnadnili a umožnili výstavbu na těchto brownfieldech," řekl Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

"Nákladové nádraží na Žižkově je jedním z typických brownfieldů v Praze. Je to území v širším centru města, které má obrovský potenciál, aby tam vznikla plnohodnotná čtvrť. V tom území operují 3 velcí developeři," řekl Marek Vácha, tiskový mluvčí IPR hl. m. Prahy.

Takto si např. představuje podobu projektu za miliardy korun společnost Central Group, která vlastní severní část areálu. Jinak by mohly vypadat byty, které představila společnost Sekyra Group, která disponuje pozemky v jižní části. Třetím investorem, který na území figuruje, je společnost Penta.

"My máme ten nejmenší podíl. Z těch 33 hektarů jsou to pouhé 4 hektary. Přes to tady ale vznikne asi 500 bytů, projekt se počítá zhruba na 2 miliardy korun. Vyhlašujeme aktuálně mezinárodní architektonickou urbanistickou soutěž. Zájem předpokládáme velký, soutěž totiž bude dvoukolová. Ve druhé části se snažíme budoucí studia, která se přihlásí, opravdu namotivovat zajímavou finanční částkou," řekl Ivo Mravinac, mluvčí skupiny Penta.

O proměně území na Žižkově mluví i vedení města. Podle pražského primátora ale nejdříve musí vzniknout podrobná územní studie, která bude řešit uspořádání lokality jako celku. Tento dokument tak mimo jiné určí např. to, kudy v budoucnu povede nová tramvajová trať.

"Musí tam proběhnout územní studie většiny těch brownfieldů a následně bude sejmuta ta stavební uzávěra. Díky tomu bude možné vytvořit novou část města, která přinese nejen zisk developerům, ale také bude hezká, bude fungovat dohromady i s okolním městem," řekl Zdeněk Hřib.

Územní studii vypracuje IPR hl. m. Prahy ve spolupráci s dotčenými radnicemi a developery. Kdy bude hotovo si ale zatím nikdo odhadovat netroufá.

Zdroj článku a fotografie: prahatv.eu

Vyplňte správně emailovou adresu!