Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Bydlení a zdraví

stavebni-forum.cz, 28. února 2019 (19:05) - Development

Celkové výdaje na zdravotní péči v ČR v roce 2017 vzrostly na více než 387 miliard korun a jejich podíl na HDP dosahuje 7,68 %. Lidské zdraví samozřejmě úzce souvisí s tím, kde a jak pracujeme a bydlíme, vždyť 90 % času lidé tráví v budovách. Podle průzkumu agentury STEM/MARK se devět z deseti českých domácností potýká s nějakým rušivým faktorem, který snižuje komfort bydlení. Jde hlavně o hluk, vlhkost, plíseň, zatékání, nedostatečné zateplení či osvětlení. To vše má na lidský organismus velký vliv. Tak například pokud je člověk dlouhodobě vystaven hluku, prokazatelně se tím vystavuje riziku zvýšeného výskytu kardiovaskulárních onemocnění a také psychických poruch, zejména depresí. Plíseň zase způsobuje dýchací problémy v podobě rýmy, kašle či dušnosti apod.

Důležitým faktorem našeho života je vzduch, respektive jeho kvalita v místech, kde žijeme včetně budov. V tomto ohledu je nutné především časté větrání, které zabrání hromadění škodlivého oxidu uhličitého v místnostech. Ten totiž nepříznivě ovlivňuje kvalitu spánku a může tak mít za následek mnoho zdravotních obtíží od bolesti hlavy, pálení očí a vysoušení sliznic až po alergické reakce nebo chronická onemocnění dýchacích cest. Na tomto poli pomoc nabízejí nové technologie – třeba chytré senzory neustále monitorující teplotu, vlhkost a úroveň CO2 v místnostech a podle toho se následně automaticky otevírají a zavírají střešní okna, rolety a žaluzie.

Společnost ATREA zase ve spolupráci se společností JRD a ČVUT vyvinula speciální spínač určený k pozastavení chodu vzduchotechniky v případě nepříznivé smogové situace nebo lokalizaci nejvhodnějšího prostoru pro umístění čidla CO2. Moderní budovy jsou totiž klimatizované a často bez možnosti otevírat okna. Proto je důležité pravidelné čištění celého systému vzduchotechniky.

Řečí čísel není zdraví levná záležitost. Průměrné výdaje zdravotních pojišťoven za jedu ženu v roce 2017 dosáhly 24 838 Kč, za jednoho muže 23 815 Kč. A za léky pak průměrný jedinec musí ročně vytáhnout z peněženky více než 2 400 korun.

Zdroj článku a fotografie: stavebni-forum.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!