Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

Vzorové byty v developerských projektech jsou zpět. Mění vkus zákazníků

denik.cz, 1. března 2019 (19:05) - Development

Novostavby stále víc ovlivňují podobu interiérů českých domácností. Developeři se začínají vracet k zařizování vzorových bytů, na nichž lidem ukazují, jak by mohl vypadat jejich vysněný domov. Novinkou jsou virtuální prohlídky nejen v prodejních centrech ale i online pomocí moderních technologií.

Vzorový byt měl před pár lety téměř každý projekt. Pak developeři často ani nestíhali ukázkové interiéry zařídit, jak jim byty mizely pod rukama. Nyní se opět začínají objevovat. Platí to zejména o luxusnějších projektech, které už jdou pomaleji na odbyt.

Nejde přitom jen o dokonale sladěné interiéry, ale firmy také představují moderní technologie, které si lze domů pořídit, jako třeba ovládání osvětlení, topení, žaluzií či zabezpečení nemovitosti.

„Technologie jsou k dispozici v rámci klientských změn. Pokud si klient vybere jeden z balíčků takzvaných smart řešení, obdrží tablet, přes který bude svoji chytrou domácnost ovládat,“ popisuje Barbora Hantonová z developerské firmy Skanska Reality.

Byty se zmenšují

Realitní kancelář Fincentrum Reality nabízí virtuální prohlídky i starších bytů díky trojrozměrnému skenování. „Tyto technologie poutají pozornost, což se projevuje na rychlosti prodeje,“ naznačuje provozní ředitel Martin Fojtík směr, jakým se bude trh ubírat.

Trendy, které nastolují developeři a jejich designéři, ovlivňují celý trh. Byty v nových projektech i rekonstruovaných panelových domech se začínají podobat. Samozřejmě nikoli použitými technologiemi a materiály na výstavbu, ale dispozicemi a zařízením interiéru.

Není to tak dávno, co stavitelé novostaveb mluvili o panelových „králíkárnách“ a kreslili projekty s velkoryse pojatými dispozicemi. Tyto plány však končily v koši s příchodem finanční krize po roce 2008. Místnosti v novostavbách se opět zmenšovaly, a nic na tom nezměnila ani následná konjunktura, kdy nabídka nestačila poptávce.

Malým prostorám dominuje bílá

Pokoje v masových projektech jsou teď podobně velké jako ty na panelových sídlištích. Současní architekti a projektanti ale volí praktičtější řešení, když miniaturní kuchyně spojují s obývacím pokojem.

Místnostem, které se musejí vypořádat se stísněným prostorem, designéři ordinují bílou barvu. Tím se pak inspirují majitelé starších bytů při rekonstrukcích. I prostory po vybourané zdi už občas obsazují ostrůvky kuchyní, jaké jsou v poslední době k vidění ve vzorových bytech.

„Varné ostrůvky jsou rostoucím trendem. Volí je hlavně lidé do rodinných domů a novostaveb, kde nejsou technicky tolik limitováni,“ říká Zuzana Klosová, manažerka designérů v obchodním domě Ikea Černý Most.

A potvrzuje současnou dominanci bílé nejen v kuchyních: „Mezi zákazníky jsou nejpopulárnější kuchyňské sestavy v moderním stylu. Velmi oblíbená je například série v bílém lesku.“

Zdroj článku a fotografie: denik.cz

Vyplňte správně emailovou adresu!